Nexe pobedom protiv Bešiktaša obezbedio 1/8 finala Evropske lige!

0
75

Rukometaši Nexea ostvarili su pobedu i u revanš utakmici 8. kola, grupe C  protiv Bešiktaš Aygaza 31:25 i praktično osigurali osminu finala. Naime, budući da CSKA pobedio Alingsas 31:23 u prvoj utakmici, švedski sastav sada zaostaje četiri boda za Nexeom i trebalo bi da se dogodi pravo čudo da prođu dalje. CSKA je u revanšu dobio Alingsas u Moskvi to će i matematički značiti da je hrvatski predstavnik prošao dalje.

Inače, revanš utakmica igrana je u Našicama a Bešiktaš je bolje otvorio utakmicu. Za nepunih osam minuta imali su Turci 1:4. I kada se očekivao tajm aut Branka Tamšea proradili su i odbrana i napad domaćeg sastava, pa je Nexe napravio niz od sedam pogodaka za redom i sve složio na svoje mesto. Bešiktaš je u tom razdoblju bio više od deset minuta bez postignutog pogotka. Na kraju prvoga dela našički klub je imao plus četiri (14:10). Bešiktaš je u prvih 30 minuta imao čak 10 tehničkih grešaka.

I drugo poluvreme imalo je svoje dobre i loše strane u igri Nexea. Nakon što su u 41. minutu pobegli na plus šest (19:13), za manje od šest minuta dopustili su Bešiktašu seriju 6:1 i izjednačenje u 47. minutu 20:20. Ali su se onda opet uozbiljili, pojačali odbranu pa ponovo odjurili na +6 u 53. minutu. Domaći trener je naravno rotirao celu ekipu osim golmana. Na kraju su završili s plus šest kao i dan ranije 31:25. Sjajan je na golu bio Mihajlo Radovanović s 15 odbrana. Prvi strelac domaćina je Mateo Rodin s pet pogodaka. Zanimljivo svi igrači Nexea osim Alena Blaževića, koji ne igra u napadu, upisali su se u strelce. Kod Bešiktaša po pet pogodaka postigli su Onur Ersin i Ozan Omer Arifoglu.

EHF EVROPSKA LIGA: 8. KOLO
BEŠIKTAŠ AYGAZ – NEXE 25:31