Kup Srbije: Rudar prejak za Jagodinu!

0
211

U sportskoj hali „JASSA“ odigrana je utakmica pretkola Kupa Srbije „prof. dr Branislav Pokrajac 2021“ gde su snage odmerile ekipe Jagodine i Rudara iz Kostolca. Kao što znamo „Ćurani“ su nakon pobeda protiv Žitorađe i Topličanina (finale) osvojili Kup „Istok“ te se plasirali u narednu fazu to jest 1/8 finala gde i je dočekala ekipa koja igra ARKUS ligu.

Dragan Ajdačić je u Jagodinu došao po pobedu ali je imao nekoliko igrača koji su ili pošteđeni ili saniraju povrede od veoma gustog rasporeda u ARKUS ligi. Ista situacija je bila i kod Jagodinaca. Nastupili su bez desnog krila i levog beka koji veoma znače ekipi a na kraju na iznenađenje svih ipak pružili solidan otpor. Rezultat je na kraju bio 26:34 (16:18) za „zelene“.

Jagodinci su u utakmicu ušli preko Barbateskovića ali je ubrzo poravnao rezultat nezadrživi Nedeljković. Jagodinci su u par navrata imali i +2 ali iskusna ekipa iz Kostolca je uvek našla način da sustigne taj zaostatak ali i da preokrene u svoju korist. Od 27. minuta Jagodina je ostala bez one igre kao što je bila na početku te su to pametno kaznili rukometaši Rudara i na poluvreme se otišlo rezultatom 16:18.

U drugom delu Rudar je ušao znatno motivisanije ali i u „većoj brzini“. Zaigrali su snažnu odbranu (5-1) gde „Ćurani“ nisu mogli da nađu načina da postignu gol. Dragan Ajdačić je od prvih minuta šansu dao mladom golmanu Milošu Stankoviću ali je u drugom delu na golu bio Darko Dimitrijević koji je bio nerešiva enigma za Jagodince. Kako je vreme odmicalo, Rudar je povećavao svoju prednost a šansu da zaigra imao je u 50. minutu Ognjen Savković koji je stigao iz Metalurga u ekipu Rudara. Utakmica je već bila rešena i na kraju apsolutno zaslužena pobeda Rudara koji će se naći u 1/4 finalu Kupa „prof. dr Branislav Pokrajac 2021“. Standardno dobar je bio Nenad Nedeljković koji je postigao 12 golova, 7 iz penala i time je proglašen za najboljeg pojedinca utakmice. Kod domaćina kao i u utakmicama protiv Žitorađe i Topličanina najefikasniji je bio Mihajlo Stevović koji je ovoga puta postigao 9 golova.

Marko Marković je šansu dao svim igračima koji su bili u zapisniku kako bi što bolje uigrao ekipu pred početak Super B lige.