Hrvati ponovo poraženi! Danska lako do polufinala!

0
47

Najzanimljiviji meč danas odigrali su Hrvati i Nemci gde je domaćin prvenstva slavio 22:21 (11:11). Krenuli su „kockasti“ vrlo ofanzivno ali iskusni Nemci su se vratili u meč odmah nakon 5 minuta. Rezultat su „panceri“ preokrenuli u svoju korist već u 20. minutu kada je Pekeler „ukrao“ loptu i brzim potezom pogodio gol. 3 minuta nismo videli pogodak a onda najiskusniji u Hrvatskoj reprezentaciji preuzima apsolutnu odgovornost i pogađa desni ugao Volfa. Pred sam kraj 23. minuta Vranković je isključen na 2 minuta i dosuđen je sedmerac što je Uve Genshajmer iskoristio i ponovo je Nemačka imala prednost. Karačić  je odveo ponovo Hrvatsku na +1 ali za izjednačenje se pobrinuo Fabijan Vide 13 sekundi pre kraja prvog dela. I drugi deo otvoren je egalom a tek nakon 44. minuta Nemci su prvi put na meču imali +3. U 52. minutu Šipić je ponovo izjednačio i uneo neizvesnost u meč. Presudan trenutak na meču bila je Karačićeva tehnička greška 20 sekundi pred kraj 58. minuta da bi Genshajmer nakon dobro organizovanog napada potvrdio pobedu Nemačke golom sa levog krila. Červar je odmah zatražio minut odmora za svoje momke ali jedino je čudo moglo da ih spasi što se nije desilo. Horvat je na asistenciju Duvnjaka pogodio 30 sekundi pre kraja gde je meč završen u korist Nemačke rezultatom 22:21 što ih sada kotira na prvom mestu koje vodi u polufinale dok Hrvatsku može izvući samo pobeda nad Francuskom da bi zauzela 3. mesto koje vodi u razigravanje od 5. do 8. mesta na Svetskom prvenstvu.

Danci su ponovo slavili na svom terenu, ovoga puta loše je prošla Afrička reprezentacija Egipta koja je izgubila 26:20 (9:7). Vrlo mali broj golova dat je u prvom poluvremenu, nije išlo za rukom ni Skandinavcima ni Afrikancima. Tempo su diktirali „faraoni“ sve do 10. minuta kada su se danci digli iz letargije i krenuli da „pucaju“. Serijom od 4 gola otišli su na 8:5 a Lauge je zatvorio prvi deo rezultatom 9:7. Dobro su se držali Egipćani u prvom delu igre, krenuli su istim tempom i drugo poluvreme čak su i u 36. minutu stigli na -1. Brzo su odgovorili Danci i „odlepili“ se na +3 gde su Egipćani potpuno poklekli i nisu mogli da se vrate na ritam koji su imali u prvom delu igre što je favorite iskoristio i slavio pred svojom publikom. Najefikasniji na meču bio je Ali Zainelabedin sa 6 pogodaka a kod Danaca standardno dobri Zakariasen i Hansen sa po 5 pogodaka. Landin i Gren večeras nisu imali dobro veče gde su zabeležili zajedno 6 odbrana a Eltajar i Hendavi 10.