Rukometaši Crvene zvezde ispustili su veliku priliku da se posle prvog kruga takmičenja u grupi B Arkus lige odvoje od konkurenata. Zvezda je zabeležila četvrti poraz, u zaostalom meču 5.kola uspešniji je bio Obilić na Banjici – 30:28 (18:15).

Obilić je potvrdio da je neugodan protivnik za Zvezdu. U Kupu Beograda odmah je zaustavio crveno-bele, četvrti put uzastopno je pobedio u Superligi, peti put je neporažen.

Posle duže pauze Crvena zvezda je bila kompletna, izostali su samo golman Dimitrije Jelić i Ognjen Radojičić, koji su se vratili treninzima sa ekipom. U timu su bili i Ivan Horvat i Bojan Todorović, a za crveno-bele je debitovao levi bek Balša Stevović, koji protekle sezone nastupao u Mađarskoj. Stevović je jedan od najtalentovanijih izdanaka 2000. godišta, ponikao je u Vojvodini, a nastupao je i za rodni Vrbas i Jugović.

Imali su izabranici Žikice Milosavljevića ispred sebe čistu situaciju i priliku da se trijumfom osame na četvrtoj poziciji i budu u korak sa Metaloplastikom na trećem mestu. Imali su u svojim rukama sve od početka, dobro su započeli, koristili greške protivnika i igrača više, i u 13. minutu došli do 5:8, uz nekoliko propuštenih prilika da povise razliku, što se pokazalo veoma bitnim za dalji tok meča. Obilić se vratio u meč golovima u serijama, dva puta zaredom su postigli pogodak sa svoje polovine posle dobre odbrane, dok je Zvezda sa igračem manje pokušavala da nadoknadi gubitak u polju. A onda su u finišu zahvaljujući izdanku Zvezdine škole Bošku Stanisavljeviću stigli do +4, seriju je prekinuo Nikola Bogojević nakon brzog kontranapada uz zvuk sirene, 18:15.

Tokom celog drugog poluvremena Zvezda je jurila minus od četiri gola, razlika koju je Obilić kontrolisao, ali previše tehničkih grešaka su sebi dozvolili crveno-beli što je dodatno komplikovalo situaciju. Tek u finišu je odbrana bila na nivou, što je doprinelo da Matičić sa penala i Rajičević iz kontre donesu minus od jednog gola. Imali su napad crveno-beli za izjednačenje, oklevali, a sudijski par Boričić-Marković nije dosudio faul nad Đurovićem. Više sreće na drugoj strani imao je Stanisavljević, koji je pogodio uz puno sreće i odbitka od Bretija i time potvrdio pobedu svog novog tima, 30:28.

Mirko Đurović je ponovo bio najefikasniji sa 6 golova, Viktor Matičić je postigao 5. Kod domaćina Stanisavljević je postigao 10 dok je Ivošević dodao 7 golova.

5.kolo zaostali meč, Arkus liga

OBILIĆ – CRVENA ZVEZDA 30:28 (18:15)

Beograd, hala: USC ”Voždovac”. Gledalaca: Bez publike. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd). Isključenja: Obilić 16, Crvena zvezda 12 minuta. Sedmerci: Obilić 1(1), Crvena zvezda 5(5).

OBILIĆ: Radović, Žujović, U. Savić 1, Podraščić 3, Topalović 1(1), Jovanović, N. Savić 2, Dražić, Knežević, Milutinović, Popović 6, Stanisavljević 10, Đorđević, Antić, Ivošević 7, Tasić. Trener: Danijel Petković

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Đurović 6, Horvat 1, Lazić 1, Stevović 1, Todorović 1, Jović, Majes 1, Rajičević 4, Popović, Matičić 5(5), Blagojević 4, Breti 1, Vještica, Bogojević 2, Rogan 1. Trener: Žikica Milosavljević.