RETROSPEKTIVA: Super B liga – Žene – 7. kolo

0
484

15.11.2020 – 17:00 RK Kučevo – ŽRK Sloga 28:26 (18:14)

Rukometašice Kučeva su u okviru 7. kola SBRL za žene dočekale ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi i u dugo najavljivanom derbiju slavile rezultatom 28:26 (18:14). Otvorile su domaće utakmicu sa 2 vezana gola ali je ubrzo ekipa Srđana Ilića preokrenula rezultat (2:4). Opipavale su jedne drugima puls da bi prvi veći nalet imala domaća ekipa koja je od 16. minuta bila veoma dominatna i na poluvreme zasluženo odlazi sa +4. U drugom poluvremenu i nije bilo toliko dileme, kada god su gošće prišlena na -2 ili na -1 domaćin je smogao snage i uvek uzvraćao istom merom da bi na kraju Kučevo slavilo 28:26 i upisalo 3. pobedu u prvenstvu dok Sloga ima isto toliko ali uz utakmicu više. Gošće je ponovo predvodila Vanja Đorđević. Ovoga puta je upisala 10 golova. U domaćoj ekipi najefikasnija je bila Jelena Končar sa 7 dok je 6 dodala Milica Vranić. Za igračicu utakmice proglašena je golmanka Anja Cvetković. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Rače. Dušan Petrović iz Marko Jovanović. Kontrolu je vršio Milan Savković iz Kragujevca.

14.11.2020 – 19:30 ŽORK Kikinda – RK Beograd 21:23 (5:13)

Kikinđanke su posle tesnog poraza u Beogradu od Crvene zvezde dočekale mladu ekipu Beograda i takođe doživele poraz. Može se reći da Kikinđankama i ne odgovaraju baš ekipe sa teritorije Beograda. Iako su utakmicu otvorile sa 2 vezana gola ubrzo su gošće izjednačile rezultat a potom prešle u vođstvo. Od 17. minuta Kikinid su sve lađe potonule. Viđen je veliki pad u igri što je iskoristila ekipa Beograda i napravila seriju od 6 golova (4:10) i polako privodile prvo poluvreme kraju (5:13). Iako je “palo” tek 18 golova u prvom delu, drugo poluvreme su obe ekipe shvatile mnogo ozbiljnije i zaigrale baš onako kako se od njih očekuje. Prvo su gol postigle gošće ali je ubrzo Kikinda pronašla onaj izgubljeni ritam koji je veoma kratko trajao. Gošće su i u drugom poluvremenu bile neprikosnovene, u 42. minutu su imale +7. Iako je bilo sve jasno da će bodovi otići za Beograd, nemir u utakmicu unose Kikinđanke koje nisu želele da dožive debakl na svom terenu. Od 54. minuta na terenu se vidi samo domaćin i serijom golova stiže na 19:21 (57. minut). Znao je Dragan Mrakić da je kasno za pobedu ali pokušao je da motiviše ekipu da dođe makar do nerešenog ishoda. Poslednju nadu ugasila je Ilićeva pogotkom (19:22 – 58. minut) a utakmica se završava rezultatom 21:23. Kod domaćina po 5 pogodaka su postigle kapiten Liena Čočaj i Ana Čubrilo. Kod gostiju Danijela Petković je postigla 7 golova dok je 5 puta bila precizna Ivan Đuran. Za igračicu utakmice proglašena je golmanka Beograda Marijana Mitrovski.

14.11.2020 – 18:30 ŽRK Topličanin – ŽRK Pančevo 32:29 (17:15)

Iako je ekipa Topličanina do 7. kola imala samo jednu pobedu i 4 poraza + jedan nerešen ishod nije smela da bude potcenjena od strane Pančeva. Rukometašice Pančeva su stigle u Prokuplje kao prvoplasirana ekipa sa 6 vezanih pobeda te su znale domaće igračice da će biti veoma teško uzeti bodove. Napravile su iznenađenje i savladale ekipu Pančeva koja je u Prokuplje stigla sa 14 igračica (2 više nego što je imao Topličanin u rosteru). Krenule su izabranice Bojana Prolovića ofanzivno i od samog početka pokazale da će bodovi teško biti odneseni u Pančevo. Sve je funkcionisalo kod domaćina dok je kod gostiju viđen veliki broj promašaja. Odmeravanje snaga je trajalo oko 20 minuta kada na scenu stupa domaćin i pravi seriju od 3 gola i prvi put se “odlepljuje” na 12:9. Pred sam kraj prvog dela gošće su prišle na -1 ali je ubrzo uzvratila Kričak te je na poluvremenu bilo +2 za domaću ekipu. Imale su ekipe 10 minuta za odmor. U drugom delu postojala je samo ekipa Topličanina na terenu, opustile su se u par navrata ali kada god su gšće prišle na -2, domaćin je velikom brzinom povećavao prednost koja je na kraju iznosila +3 (32:29). Kod gostiju Valentina Božinović je postigla 10 golova a 6 je dodala Marija Mitić. Kod domaćina Gergana Grozdanova je pružila sjajnu partiju i upisala 11 golova. Za igračicu utakmice proglašena je Danijela Kričak koja je postigla 8 golova.

14.11.2020. – 14:00 ŽRK Srem – ORK Beograd 24:35 (9:15)

Rukometašice Srema su u Sremskoj Mitrovici (hala “Pinki”) dočekale ekipu ORK Beograda iz istoimenog grada gde su posle 60 minuta borbe poražene rezultatom 24:35 (9:15) i tako ubeležile 4. poraz u 7 utakmica. Iako je ORK Beograd bio blagi favorit u Sremu, igračice Dušana Drče su sjajno odigrale samo prvih 15 minuta utakmice kada je usledio pad što je veoma iskusno iskoristila ekipa iz Beograda i nakon preostalih 15 minuta prvog poluvremena rezultat je bio 9:15. Dušan Drča je pokušao da konsoliduje svoje igračice, promenio je stil igre ali ni to nije urodilo plodom. Do 45. minuta gošće su uspele da “naprave” + 9 gde je moglo da se pretpostavi kako će se završiti ova utakmica. Dragan Jovanović je u igru uveo igračice sa manjom minutažom oko 55. minuta ali i one su uspele da zadrže par naleta Srema i na kraju gošće apsolutno zasluženo slave rezultatom 24:35. Kod domaćina standardno dobra je bila Milica Stević sa 8 pogodaka. U gostujućoj ekipi Jelisaveta Marković je takođe bila precizna 8 puta i time je zaslužila titulu igrača utakmice. Takođe sa 8 pogodaka pratila je Markovićevu Nataša Radulović dok je 7 dodala Jelena Lukić. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Valjeva, Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević dok je kontrolor bio Petar Boričić iz Grocke.

14.02.2021 – 20:30 RK Petrovaradin – ŽRK Crvena zvezda 30:39 (15:20)

Rukometašice Crvene zvezde ostvarile su sedmu uzastopnu pobedu, trijumfom nad Petrovaradinom u zaostaloj utakmici 7. kola Super B lige, i zauzele prvo mesto – 39:30 (20:15). Duga pauza je iza Zvezdinih devojaka, od 2. decembra 2020. nisu istrčale na parket, ali to ih nije sputalo u cilju i želji, a to su nastavak pobedničkog niza i prvo mesto. Izabranice Vesne Bojković su dominirale protiv petoplasirane ekipe Super B lige od samog starta. Do sredine prvog poluvremena su imale šest golova razlike (5:11), prednost koju su kontrolisale do odmora između dva poluvremena, (15:20). I u nastavku, isti odnos snaga. Zvezda je pogađala iz svih pozicija, a Vesna Bojković je priliku pružila svim igračicama, koje su uzvratile poverenje time što su se sve upisale u listu strelaca. U finišu je Zorana Šuštum uspela da zaustavi nekoliko udaraca i spreči ubedljiviji poraz svoje ekipe. Sedmi trijumf, 30:39 i prvo mesto! Anđela Gudžić najefikasnija sa 9 golova, Jelena Kostrešević je postigla 8, Tamara Petković 5.

13.02.2021 – 19:00 ŽRK Žitorađa – RK Junior 32:33 (17:15)

U Žitorađi je odigran derbi zaačelja gde su se sastale ekipe Žitorađe i Juniora. Na kraju pobedu su odnele gošće iz Beograda rezultatom 32:33 (17:15). Žitorađanke su imale priliku da posle 7 kola upišu bodove protiv vrlo mlade ekipe. Išlo im je to za rukom u prvom poluvremenu ali igračice Vladimira Lazića su u drugom poluvremenu pojačale ritam. i u 37. minutu prešle u vođstvo koje su održavale sve do kraja da bi konačno upisale prve bodove u ovogodišnjoj Super B ligi. Najefikasnija igračica kod domaćina bila je Jovana Bartošić Atanasković koja je upisala 10 golova. Kod gostiju Jana Gardašević je postigla 19 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. Utakmicu su sudili Dušan Vasiljević iz Požarevca i Željko Vasiljević iz Beograda dok je delegat bio Predrag Đorđević iz Požarevca.