“Kockasti” doživeli poraz od Brazilaca, Mađari slavili protiv Tunižana, Austrijanci 19. na SP-u.

0
40

Austrijanci opravdali ulogu favorita protiv Bahreinaca. Reprezentativci Austrije su pred nešto više od 3600 gledalaca u Kopenhagenu savladali Bahrein i zauzeli 19. mesto na Svetskom prvenstvu. Rezultat je bio 29:27 (17:17). Na početku meča, Austrijanci nisu baš ulivali poverenje i igrali su dosta opušteno. Igralo se gol za gol a u poslednjih 10 minuta Austrijanci su se odvojili na +3 što su serijom od 3 gola Bahreinci stigli i nerešenim ishodom završili prvo poluvreme. Iste muke kao Srbija imala je Austrija, razigrali su se tek posle 50. minuta. Otvorili su Bahreinci seriju od 3 gola i otišli na 27:25 u 52. minutu. Sa 4 gola, po 2 Veber i Božović, Austrija je označila pobedu na ovom meču gde su vrlo teško slavili protiv Azijske reprezentacije. Najefikasniji na meču bio je Robert Veber sa 9 pogodaka dok je u reprezentaciji Bahreina Jasim Alsalatna upisao 3 manje.

Hrvati su u Kelnu doživeli debakl porazom od reprezentacije Brazila rezultatom 29:26 (17:13). Lino Červar je očigledno imao pogrešnu taktiku obzirom da su Brazilci postigli 7 lakih golova gde je mreža Hrvata bila prazna. Najefikasniji na meču, pa i u prvom poluvremenu Langaro koji je proglašen za najboljeg igrača utakmice stvarao je velike probleme kako odbrani tako i Marinu Šegu sa 9 postignutih pogodaka na meču (6 u prvom poluvremenu). Hrvati su u meč ušli vrlo loše, Brazilci su već u 20. minutu vodili 12:7 da bi na poluvreme otišli sa 17:13. Mnogi će reći da je ovo najgora partija Hrvata na prvenstvu a Brazilcima najbolja koji su prvi put pobedili Hrvatsku. Drugo poluvreme Brazil je nastavio istim tempom, koliko se Hrvatska približi toliko se Južnoamerikanci udalje. Imali su Hrvati šansu da preokrenu u 53. minutu kada su napravili od 4 gola i stigli na zaostatak od -1. Ali sjajni Terkariol je branio maestralno što su u napadu podržali Toledo i Santos gde su stavili tačku na ovaj meč. U Hrvatskoj reprezentaciji najefikasniji bio je Domagoj Duvnjak sa 6, a pratili su ga Horvat i Štrlek sa 5.

Mađari su u Danskoj slavili protiv Tunižana 26:21 (16:14). Nije se očekivala pobeda Tunisa u ovom meču jer nisu bili na viskom nivou. U prvom delu igre vodili su igru Mađari gde su poluvreme završili sa +2. Do 16. minuta bili su „u meču“ a onda je Evropska reprezentacija svojim iskustvom preokrenula rezultat serijom od 5 pogodaka na 10:7. Drugi deo Mađari su otvorili vrlo ekspresno i poveli u jednom trenutku sa +3 a potom pojačali na +6 da bi se na kraju meč završio sa +5 u korist Mađara. Najefikasniji na meču bio je Žolt Balog sa 9 golova dok je kod Tunižana Mozbah Sanai ubeležio 5 pogodaka.

Vladan Matić (pomoćnik selektora Mađarske):

• Danas smo odigrali vrlo važan meč. U prvih 10 minuta načinili smo puno grešaka, ali nakon toga razbranio se naš golman koji je bio na vrhuncu zadatka nakon što smo skockali igru. U poslednjih 10ak minuta imali smo dosta poteškoća sa odbranom Tunisa, ali sam srećan što smo večeras imali želju koja je prerasla u pobedu.