Rukometaši PPD Zagreba doživeli su i četvrti poraz za redom u Ligi šampiona ove sezone. Nakon THW Kiela, Telekom Veszprema i Aalborga, taj niz nastavila je i Barsa. Plus 18 (45:27) najteži je poraz ove sezone, ali nije neočekivan s obzirom na snagu višestrukog evropskog prvaka.

S novim trenerom Vladom Šolom, Zagrebaši su loše otvorili utakmicu. Nakon nepunih deset minuta igre, Barselona je imala 7:1. Zagrebov trener logično, zatražio je minut odmora i obavio je razgovor sa svojim igračima. Nije to previše pomoglo. Barsa je bila u svom maksimalnom ritmu i dizala je prednost iz minuta i minut. U 25. tako su otišli na petnaest golova razlike (22:7). Plinari su do poluvremena to uspeli da spuste na podnošljivih minus jedanaest, 24:13. Ali podatak da je PPD Zagreb primio čak 24 pogotka u 30 minuta sasvim sigurno nije ohrabrujuć.

U nastavku je  trener Barse Xavi Pasqual malo je menjao sastav, ali to se nije osetilo na rezultatu. Svi koji su ušli u igru kao da su hteli da se nametnu treneru i stalno su pogađali. Najviše što se Zagreb približio Barsi bilo je minus devet, 26:17. Ali onda je katalonska ekipa opet ubacila u brzinu više i vrlo brzo otišla na dvostruku prednost od plus osamnaest. Konačnih 45:27 neće i ne sme da zamrači sve probleme s kojima se Zagreb suočava ove sezone.

Ali već nakon žreba bilo je jasno da će PPD teško moći do bodova u prva četiri kola. Za njih, prava Liga šampiona počinje sledeće nedelje kada u Arenu dolazi Celje. Do tada Vlado Šola ima zadatak da složi ekipu i igru i eventualno uhvati poslednji voz za osminu finala.

S osam pogodaka iz devet pokušaja, Dika Mem bio je najbolji u redovima Barselone. Treba isto tako reći da je sjajan na golu bio Kevin Molller s 14 odbrana. Dve je dodao Perez de Vergas. Kod Zagreba, najbolji strelac Aleks Vlah s pet pogodaka. Španska ekopa je imala fantastičnih 80 posto realizacije, PPD samo 49 posto.

• Ovo je bio najgori mogući protivnik i teško je ako gajiš ideju da igraš brzi rukomet, a onda naletiš na protivnika koja dominira u takvom stilu igre. Ja sam htio pokazati igračima da je to naš put, igrači su dobro odreagirali na to. Trebamo poraditi na obrani, a segment igre tranzicija-napad, to je bilo dobro- ocenio je Šola utakmicu i okrenuo se prema Celju.
  • Trebamo što pre fs zaboravimo ovu utakmicu i da se okrenemo prema novoj utakmici protiv Celja koja nam je izuzetno važna i iz ove utakmice izvući dobre stvari kojih je bilo malo, ali bilo ih je – kazao je Todor Jandrić.

I Aleks Vlah smatra da je na utakmici protiv Barselone ipak bilo nekih dobrih stvari.

• Teška je utakmica iza nas, oni su na početku napravili razliku koja se teško stiže, posebno protiv takvih ekipa, U drugom poluvremenu bila je bolja igra s naše strane, iako s previše promašenih zicera, a oni su u drugom poluvremenu nastavili svojim ritmom. Na kraju krajeva, sada znamo što nam fali za utakmicu protiv Celja– rekao je Vlah.

LIGA ŠAMPIONA: 4. KOLO
BARCA – PPD ZAGREB 45:27