Veliko finale devetog izdanja SEHA – Gazprom lige pripalo je prema očekivanju, rukometašima Telekom Veszprema. Rekorder po broju titula, skopski Vardar 1961, nije uspeo ozbiljnije da parira klasi sastava koji je po mnogima jedan od najboljih na svetu u ovom trenutku.

Pomalo iznenađujuće trener Vardara Stevče Alušovski, počeo je utakmicu igrom sedam na šest. Telekom Veszprem je čini se bio spreman na to i odgovorio s tri pogotka za redom te već u otvaranju gurnuo crveno-crne u minus. Kada je semafor pokazao 5:1 za Veszprem trener skopskog sastava morao je da pozove minut odmora. A igrao se tek 8. minut. Telekom Veszprem nije spuštao gas ni jednog trenutka. Ali Vardar je ekipa s karakterom. U jednom trenutku stigli su na minus dva (6:8), pa opet potonuli. Usponi i padovi njihova su konstanta na početku ove sezone. Najveća prednost koji je sastav Davida Davisa stvorila u prvom delu bila je plus pet. Na poluvreme se ipak otišlo za Vardar prihvatljivih minus tri (12:15). Tim pre jer su golmani u prvom poluvremenu odbranili samo jednu loptu.

Vardar se silno trudio u nastavku. Ali kada god bi se barem malo približili, Veszprem bi pojačao ritam i pobegao na nedostižnu prednost. Uz sve to imali su čudesno raspoloženog Rodriga Corallesa na golu (ukupno 14 odbrana). On je na kraju izabran za MVP FINAL 4 u Zadru. U 48. minutu već je bilo plus devet (19:28). U završnici više niko nije igrao preterano čvrsto u odbrani. Bio je to rukomet trči i šutiraj. Završilo se s više nego uverljivih 35:27.

U  ekipi pobednika najbolji strelac bio je Petar Nenadić s pet pogodaka, kod Vardara 1961 Lovro Jotić i Gleb Kalarsh sa po četiri.