Završena WRHL u Jagodini: Budućnost bez poraza, Jagodina pobedila Rudar iz Pljevalja!

0
53

U Jagodini, u sportskoj hali „JASSA“ odigran je 2. turnir „Women’s Regional Handball League“ ili regionalna liga gde su uzele učešće ekipe iz Crne Gore, Slovenije i domaćin iz Srbije (Jagodina).

Tog 3.1.2019. u četvrtak u 17:00 pred nešto više od 100 gledalaca odigrale su prijateljski meč RK Krim Mercator iz Ljubljane i ŽRK Rudar iz Pljevalja gde su devojke iz Ljubljane pokazale veliki kvalitet i zasluženo slavile u ovom prijateljskom meču koji je bio uvertira za meč između domaće ŽORK Jagodine i podgoričke Budućnosti.

Četvrtak: 19:00 ŽORK Jagodina – ŽRK Budućnost

Utakmica koju su sudile srpske internacionalke Vanja Antić i Jelena Jakovljević zasluženo je pripala iskusnijoj ekipi Budućnosti koja je u ovom meču slavila 29:16 (13:10). Jagodinke su se „držale“ sve do kraja prvog poluvremena kada je usledio veliki pad u igri koji su iskoristile igračice gostujućeg tima i pretvorile u veliko vođstvo koje su Jagodinke svim snagama pokušavale da sustignu ali spasa u tome nije bilo gde je mogao isksusni strateg Dragan Adžić da čestita na prvoj pobedi u 2019. godini. Najefikasnije na meču bile su Đurđina Jauković i Milena Raičević sa 6 pogodaka dok je u ekipi Jagodine Tanja Ašanin ubeležila 5 pogodaka. Što se tiče sedmeraca ekipa Jagodine bila je uspešna 2 puta od 6 dok su Podgoričanke svih 6 puta pogađale sa linije od 7 metara.

Petak: 17:00 Krim Mercator – ŽORK Jagodina

U sportskoj hali „JASSA“ pred nešto više od 450 gledalaca snage su odmerile ekipe Krim Mercatora iz Ljubljane koji se aktivno takmiči u Ligi šampiona sa šampionom Srbije ŽORK Jagodinom gde su devojke iz Ljubljane svojim kvalitetom nadjačale Jagodinke rezultatom 25:15 (12:8). Jagodinke su u ovaj meč ušle veoma motivisano što pokazuje ponovo prvo poluvreme ali uvek se desi veliki pad u drugom usled „kratke“ klupe gde se na ovom takmičenju nisu pojavile Ivana Mitrović i Jelena Đurašinović koje su nosioci igre Jagodinki zbog velikih povreda. Tjaša Stanko je već od prvih minuta meča najavila da će ovo biti njeno veče što je i pokazala svojom i te kako velikom motivacijom za igru gde je pogađala 8 puta i bila najefikasnija na ovom meču. Pratile su je Polona Barič sa 7 i „leteće“ desno krilo Sara Ristovska koja je na ovom turniru pokazala veliki potencijal. U domaćem sastavu istakle su se Marija Jovanović sa 4 pogotka i jednim manje Jelena Gojković koja je proglašena na našem sajtu za najbolju igračicu 2018. godine. U 44. minutu, iskusni sudijski par Dragana Jakovljević i Danijela Sando su pokazale crveni karton Mariji Jovanović posle 3. isključenja gde Dragan Markov nije mogao da računa na nju i samim tim mu je bila skraćena rotacija do kraja ovog meča. Na ovom meču Jagodinke su imale polovičan uspeh sa penala gde su pogađale 1-2 dok su devojke iz Ljubljane pogađale 4 puta od moguća 8.

19:00 ŽRK Rudar – ŽRK Budućnost

U okršaju dva Crnogorska tima gde su Podgoričanke pokazale mnogo veći kvalitet i iskustvo u odnosu na Rudar iz Pljevalja koji ima veoma mlade igračice (najstarija 2000. godište) te ubedljivo pobedile 34:15 (16:5). Strateg Rudara Viktor Rjabjik uigravao je svoje rukometašice za nastavak Crnogorskog prvenstva a rezultat je bio u drugom planu. Iskusna ekipa Budućnosti je pokazala Jagodinskog publici da svaki meč shvata kao da je najvažniji pa je Sanja Premović pogađala 6 puta a Dragan Adžić dao priliku svim devojkama da zaigraju na ovom meču. U ekipi Rudara najefikasnija je bila Amela Beharević koja je 4 puta slala loptu iza leđa 36-godišnje golmanke Zoqubi de Paule. Na gol je stala i Marina Rajčić koja je do skoro branila boje Francuskog Meca i bila uspešna sa 4 odbrane.

Subota: 17:00 Krim Mercator – ŽRK Budućnost (prijateljska)

Iako je ovo bila zanimljiva utakmica, stalni predstavnici Lige šampiona su odmerili snage kao da je od velikog značaja. Pobeda je pripala Podgoričankama rezultatom 26:23. U prvom poluvremenu ove utakmice igrao se egal da bi se budućnost u 25. minutu odlepila na +2 i u 29. minutu otišla na +3. Arbitri na ovom meču bili su Spasoje Kolak i Stanislav Milošević koji su imali dosta posla obzirom da se radi o vrlo jakim ekipama. U drugom poluvremenu Krim je pokušavao na sve načine da sustigne Budućnost i uspeo je tek posle 42. minuta da izjednači. Milena Raičević dobija udarac gde se u njoj budi dodatan motiv za golom i postiže maestalan gol sa nešto više od 10 metara. Veliku muku za Budućnost predstavljala je golmanka Krima Tija Gomilar koja je na sve načine „skidala“ zicere pivotmenkama Budućnosti.

19:00 ŽORK Jagodina – ŽRK Rudar

Poslednja utakmica subotnje večeri odigrana je pred 300 gledalaca u hali „JASSA“ gde su Jagodinke vrlo motivisano došle do pobede rezultatom 25:19 (16:10). Mlada ekipa Rudara koju je na ovom meču vodila nekadašnja pivotmenka budućnosti koja se od rukometa oprostila nakon operacije Suzana Lazović pokazala je da ima potencijala i da može da parira znatno iskusnijoj ekipi Jagodine. Nikolina Knežević je u ovaj meč ušla vrlo raspoloženo gde je postigla 9 golova i bila najefikasnija na ovom meču. Ispratile su je sa 3 pogotka Milica Raičević i Nikoleta Pejović dok je u redovima Jagodine Tanja Ašanin ponovo bila najefikasnija ali ovoga puta sa 6 pogodaka. Pratile su je sjajna pivotmenka Andrijana Tatar sa 5 i Jelena Gojković sa 4 pogotka.

Rukometašice Jagodine nastavljaju sa trenažnim procesom a liga počinje sledeće nedelje gde će u 19:00 dočekati ekipu Mladosti iz Nove Pazove.