Rusija silna protiv Crne Gore u Japanu!

0
161

Crnogorske rukometašice poražene su od Rusije 35:28 na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Odličan start meča, borbeno prvo poluvreme bilo je nedovoljno da crnogorske rukometašice stignu do pobede protiv verovatno i najbolje selekcije na planeti u ovom momentu.

Imale su Crnogorke u dva navrata i četiri gola prednosti 10:6 i 11:7, Rusija se brzo vratila i nakon 30 minuta vodila 17:16.

U prvom poluvremenu su imale mnogo pravih rešenja u napadu, međutim u drugom nisu uspele da pariraju izuzetnom napadačkom arsenalu rivala.

Odbrana nije pronašla način da zaustavi Ruskinje, što je Crnu Goru odvelo u poraz.

Managarova je bila nezaustavljiva i dala je 12 golova iz 12 šuteva. U sastavu Crne Gore osam golova postigla je Radičević.

Selekcija Crne Gore sutra igra protiv Švedske. Pobeda u tom duelu značila bi plasman u kvalifikacije za OI

Per Johanson, selektor Crne Gore, kazao je nakon poraza od Rusije 38:25 da njegov tim nije igrao dobro dovoljno dugo da bi pobedio…

• Rusija je bila ekstremno dobra danas. Mi smo bili odlični u prvom poluvremenu, a onda smo počeli da igramo pogrešno i rival nas je kaznio. Dakle, jedno dobro poluvreme i početak drugog nisu dovoljni da se pobedi Rusija, rekao je Johanson.

Crna Gora sutra od 12 u 30 igra sa Johansonovim zemljakinjama Šveđankama odlučujući meč za plasman na olimpijske kvalifikacije.

• Sada imamo još jednu šansu, potrebno je da vratimo fokus i da se spremimo za Švedsku. Znam ih dobro naravno, mnoge od njih sam i trenirao. Neće biti iznenađenja, sve će se odlučiti na terenu, rekao je Johanson.

Katarina Bulatović je naglasila da je Crna Gora izgubila od Rusije 35:28 zbog loše igre u odbrani.

• Pustile smo ih da rade šta hoće. Nije bilo agresivnosti i kompaktnosti, kao što je trebalo da bude. Igrale smo dobro u prvom poluvremenu, žao mi je što se tako završilo. Ipak, bolje su, čestitke Rusiji. Nismo došle ovdje sanjajući medalju, ispostavilo se da smo možda bile i na korak. Mi sada treba da sredimo misli i smirimo strasti i da se spremimo za meč sa Švedskom, koji znamo šta nam donosi, rekla je Bulatović.
  • Svi se sada bore za Olimpijske igre, svi će dati sve od sebe. Očekujem tešku utakmicu, još težu nego protiv Rusije, kazala je Bulatović.