Crnogorke ubeležile pobedu protiv Mađarica!

0
203

Crnogorske rukometašice pobedile su Mađarsku 25:24 u trećem kolu Svetskog prvenstva u Japanu.

Crnogorke su upisale treći trijumf nakon što su u prva dva kola slavile protiv Senegala (29:25) i Kazahstana (30:21).

Utakmica sa Mađaricama je prelomljena u poslednjih deset minuta, kada su Jauković i Bulatović postigle dva gola na isteku napada, a odbrana Crne Gore bila je briljantna, iako su tri igračice imale po dva isključenja.

Takođe, uprkos brojnim isključenjima u prvom poluvremenu, lavice su uspele da se održe u igri i čak na veliki odmor odu sa golom prednosti.

Sam finiš bio je za desetku.

Osam golova dala je Jovanka Radičević, jedan manje Milena Raičević a četiri Đurđina Jauković.

Sutra u 7 sati Crnogorke igraju protiv Rumunije, ponovo vrlo važan meč jer se bodovi prenose.

Plasman u glavnu rundu, nakon pet odigranih kola, izboriće tri najbolje selekcije iz grupe.

• Mislim da sve što nije išlo na prve dvije utakmice danas je izašlo iz nas. Pokazali smo karakter. Drago mi je što smo bile samokritične nakon prva dva meča, znale smo da to nije prava Crna Gora…, kazala je Radičević.

Crna Gora je u prvom delu imala šest isključenja, Klikovac je dobila crveni karton, ali je odbrana do kraja ostala čvrsta i stabilna.

• Ne sjećam se od kada igram da je neka ekipa imala toliko isključenja u prvom poluvremenu, ali ništa nije moglo da nas poremeti. Presrećna sam i preponosna, posebno zbog toga što dajemo sve jedna za drugu, nevažno ko je na terenu, da li nas je četiri ili pet. Ovaj tim ima ono što nijedan drugi nema – srce i karakter“, kazala je Radičević, uz napomenu:
  • Nemamo mnogo vremena za oporavak, slijedi nam Rumunija”.

Meč Crna Gora – Rumunija igra se u sredu od sedam sati ujutru po našem vremenu.