Železničar rutinski slavio protiv “Vitezova” na svom terenu!

Rutinska pobeda Železničara, po knjiškoj definiciji te sintagme. Nišlije su se namerile na inferiorniju ekipu i, iako je bilo perioda utakmice u kojima nisu blistale, zabeležile su trijumf koji bi bio izražen i mnogo ubedljivijom razlikom, da trener Đorđe Teodorović u poslednjih desetak minuta nije kombinovao sa sastavom i šansu ukazao maltene svim svojim rukometašima, osim golmana Matovića.

Bilo je i maksimalnih plus deset u utakmici u kojoj Obilić niti jednom nije uspeo čak ni da izjednači, što je, sve, lepa uvertira za krajnje uzbudljivu sedmicu, u kojoj „Želja“ u sredu igra derbi ARKUS lige protiv Dinama u Pančevu, a onda u subotu dočekuje češku Karvinu u prvom susretu šesnaestine finala Čelendž kupa.

Domaćin je, dakle, sve vreme vodio, od početnih 2:0, do kojih je došao dvema asistenijama Ace Stojanovića za golove Stanojevića i Jevtića. Gosti su forsirali odbranu 5-1, sa isturenim Podraščićem, a, predvođeni Ivoševićem u napadu, prilično dugo su uspeli da održe igru gol za gol, sve do rezultata 8:7, na sredini prvog poluvremena. I tada je utakmicu prelomio sjajni Miroslav Kocić. U stilu iz svojih najboljih dana, „spustio je roletnu“, odbranio dva sedmerca, još nekoliko vezanih „zicera“, i „proslavio“ Veljka Stanojevića, koji je bio nepogrešiv u kontranapadima. Sjajnu rolu imao je i Nemanja Milovanović, njih dvojica postigli su po pet golova u prvom poluvremenu, do tada uz stoprocentnu realizaciju, Železničar osam minuta nije primio gol, odlepio se serijom 5:0 i sve je, nakon toga, bilo lakše.

Nišlije su na veliki odmor odnele šest golova viška, ali su vrlo letargično počele drugo poluvreme. Ekspresno su ostale sa igračem manje u polju, zbog isključenja Jevtića, što je Obilić iskoristio za dva gola Aničića. Onda je domaćin imao i igrača više, ali je taj period katastrofalno odigrao, Ivošević je kompletirao seriju Obilića od 4:0 i primakao ga na samo tri gola zaostatka, a Spasić je tek nakon pet i po minuta igre doneo „Želji“ prvi gol u nastavku. Dražić je sjajno branio u tim momentima, ali mu je uspešno parirao Kocić i još jednom pogurao svoju ekipu. Nišlije su dodale gas, maksimalno ubrzale igru i, predvođene Jevtićem i Aleksandrom Stojanovićem, razliku učinile dvocifrenom (29:19 u 30:20).

A onda je trener Teodorović povukao glavne poluge na klupu, očigledno već razmišljajući o onome što sledi narednih dana…