Železničar poražen u Slovačkoj!

0
240

Ako se za poraz u prethodnom kolu od Izviđača u Ljubuškom tvrdilo da je možda i najlošije ovosezonsko izdanje Železničara, onda partija protiv Tatrana u Prešovu spada u jednu od najboljih od kako je ova ekipa na okupu. Tačno je, Nišlije su poražene od slovačkog predstavnika u SEHA Gazprom ligi (27:26), ali su skupo prodale košu i prikazale igru koja predstavlja veliko ohrabrenje pred preostala tri meča u regionalnom takmičenju, koja bi vicešampion Srbije, u razmaku od nedelju dana, trebalo da najzad odigra u kompletnom sastavu, a onda i pred borbu za trofeje na domaćoj sceni.

Železničar je, podsetimo, u Prešovu nastupio bez najnovijih pojačanja – Miroslava Kocića, Anta Babića, Jana Gorele i Nikole Matovića. Za niški tim debitovali su Pižurica i Božović, u sastavu, zbog povrede, nije bilo Dobrivoja Markovića, a kapitensku traku oko ruke, u odsustvu novoproklamovanog vođe Kocića, nosio je Nemanja Živković.

Utakmica je, iz tehničkih razloga, počela sa 15 minuta zakašnjenja, a to je više prijalo gostima, pre svega Predragu Vejinu, koji je bio zaslužan za prva dva pogotka svog tima i vođstvo od 2:0. Najpre je asistirao Jevtiću, pa iznudio sedmerac, koji je u pogodak pretvorio Spasić. Čini se da su domaći rukometaši potcenili rivala na početku meča i kasnije im je teško bilo da „uđu“ u igru kako treba. Nišlije zaslužuju sve pohvale za partiju u odbrani u prvom poluvremenu, koja je u velikoj meri pomogla i Darku Stošiću da zablista na golu, pa je pet od svojih osam odbrana ubeležio već u prvih 15 minuta, od kojih je ona Kosteskom u kontri na 4:5 bila spektakularna.

Baš u tim momentima došlo je do pada koncentracije, izabranici Veselina Vujovića „prodali“ su nekoliko čistih lopti, Tatran je, trećim golom raspoloženog Butorca, prvi put izjednačio na 5:5, ali odgovorio je istom merom Nemanja Milovanović, koji tri napada zaredom završava svojim pogocima sa distance i odvodi „Želju“ na 8:6. Tada je Vujović zatražio tajm – aut i nacrtao napad za plus tri, ali ponovo su se spetljali niški rukometaši i usledila je serija domaćina od 4:0, i to sve golovima bekova – Rabeka, Lapajnea i Butorca, koji koriste pad u igri odbrane rivala. Jevtić je bio odličan u napadu Železničara, Spasić nepogrešiv sa penala, pa su se Nišlije vratile čak i u vođstvo (12:11 i 13:12), a na poluvreme otišle u egalu – 13:13.

Nišlije su sam kraj prvog i uvodni deo drugog poluvremena konstantno igrale sa čovekom manje u polju, zbog tri vezana isključenja, od čega dva Pižurice, ali su iz svega toga izašle „neokrnjene“, pošto su, posle nekoliko dobrih poteza Vejina i Jevtića, a golom Milosavljevića povele sa 18:17 u 40. minutu, ispostaviće se – poslednji put na utakmici. Prvim pogotkom sa krila, tim Slavka Goluže je izjednačio na 18:18, a onda Lapajne pogađa dva puta zaredom, iz kontre, pa nakon solo – prodora i kompletira seriju 3:0 svog tima.

Vejin je još neko vreme držao Nišlije u igri, a onda su Slovaci prvi put poveli sa plus četiri, iskoristivši tehničke greške rivala, a Čuprina je u samo nekoliko minuta zabeležio onoliko intervencija, koliko su i on i Cvitković imali za gotovo 50 prethodnih minuta. Odbranio je šuteve Jevtića, Milosavljevića, Vejina i Sretenovića. Železničar između 49. i 56. minuta nije uspevao da zatrese mrežu rivala, pa je bilo kasno za preokret, iako su se gosti probudili i, mada jedno vreme sa dva igrača manje u polju, uz dva gola odličnog Jevtića i jedan Živkovića, kome je to, zanimljivo, bio jedini šut na meču, primakli se na 27:25, na minut i po pre kraja. Tatran je izveo loš napad posle tajm – auta, lopta je otišla preko gola. Nišlije su potrošile malo više vremena da bi organizovale kvalitetan napad, koji je Vejin završio svojim sedmim golom, ali je na semaforu ostalo svega 20 sekundi, koje su domaći rukometaši potrošili čuvajući loptu.

SEHA GAZPROM RUKOMETNA LIGA: TATRAN – ŽELEZNIČAR 27:26 (13:13)

Prešov, 20. februara.

Sudije: Gubica i Milošević (Hrvatska).

Sedmerci: Tatran 1(1), Železničar 4(4).

Isključenja: Tatran 10, Železničar 12 minuta. Crveni karton (treće isključenje): Matija Pižurica (Železničar) u 57. minutu.

TATRAN PREŠOV: Cvitković (3 odbrane), Čuprina (5 odbrana), Rabek 4(1), M. Sarpataki, Đerić, Hrstka 2, Lapajne 4, Krok 1, L. Sarpataki, Križ, Urban 5, Kosteski 1, Butorac 9, Čarapkin, Gatan 1.

ŽELEZNIČAR: Lazić (1 odbrana), Stošić (8 odbrana), Milovanović 3, Stanojević, Sretenović 1, Mađar, Vejin 7, Milosavljević 1, Živković 1, Spasić 5(4), Jevtić 6, Božović, Kljajić 1, Pižurica, Pavlović 1.

Semafor: 0:2(3), 4:5(9), 6:8(18), 10:8(23), 12:13(29), 17:18(40), 22:19(45), 26:22(52).