Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

Zamet u Labinu nadigrao Rudar!

2 min traje čitanje

Nakon utakmice u Labinu gotovo je potpuno jasno da će rukometašice Zameta od sledeće sezone ponovno igrati u Prvoj HŽRL. Ne samo zbog evidentnog kvaliteta koji imaju, već i zbog činjenice što su utakmicu Labinjanki i Riječanki sudile – osobe iz Rijeke.

Čak 55 minuta vodila se velika bitka, a poslednji „egal“ viđen je na 27:27. Usledila su tri gola Zamećanki koje su na krilima nezaustavljive Nike Pleše (četiri pogotka u poslednjih deset minuta) stigle do konačne pobede.

Domaće je predvodila Dora Rodić s čak 13 golova dok je Natali Zahtila dodala osam, a kod gošći uz spomenutu Pleše s devet pogodaka, sjajna je bila i Iva Tabar sa šest golova od čega pet iz igre te Maja Visković koja je realizovala pet sedmeraca te pogodila još dvaput iz igre.