Zamet slavio protiv Labinjana!

Pravi mali triler odigrao se u riječkoj dvorani Zamet. Istoimeni premijerligaš porazio je labinski Rudan nakon što je u samoj završnici uspeo da sačuva prednost koju je stvarao od samog početka utakmice.

Nije to bio dan Labinjana, od prvog minuta Zamet je krenuo u vođstvo, a u 24. minutu već je bilo pet pogodaka prednosti. Na više od toga nisu gosti dozvolili, štaviše, uspeli su u nastavku gotovo u potpunosti da anuliraju prednost Riječana.

U 53. minuti Fran Mileta pogodio je za 21:20 i činilo se da bi Labinjani mogli da naprave veliki preokret. Ipak, u narednom minutu dva gola domaćina da bi priču u 55. samo naizgled završio Martinović. Naime, do kraja gosti pogađali tri gola u nizu pa je u 59. minutu na semaforu 24:23. U poslednjem minutu tri gola na susretu te jedna odbrana, Marina Sorića nakon šuta Petra Puljića.

Igrač utakmice bio je Matija Starčević, strelac osam golova, a odličan je bio i golman Marin Sorić sa osam odbrana (33%). U labinskim redovima najbolji je bio Fran Mileta sa sedam pogodaka. Bruno Ćopić dodao je osam odbrana (25%).

ZAMET – RUDAN LABIN 26:24 (12:9)

ZAMET:Lučin F., Dunato, Mozetić, Lučin T. 5 (4), Njegovan, Jeličić, Sorić, Tomljanović, Babić, Mrakovčić 2, Glavaš 5 (1), Starčević 8, Martinović 3, Načinović 3

RUDAN LABIN: Brenčić, Vlačić 1, Derossi, Dukić, Mileta 7 (2), Lovrinović 3 (2), Juričić, Marić 5 (1), Ratkajec 4, Husejnagić, Štingl, Bučaj 1, Kostić 1, Ćopić, Griparić, Puljić 2

Isključenja: Zamet 10 minuta (Mrakovčić 6, Starčević 2, Martinović 2), Rudan Labin 12 minuta (Vlačić 6, Kostić 4, Mileta 2)