Zagreb “otkinuo” bod Pick Szegedu!

0
225

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb remizirali su u sklopu 14. kola EHF Ligešampiona na gostovanju u Segedinu.

Dvoboj hrvatskih i mađarskih šampiona zaključen je podelom bodova, a konačni rezultat bio je 26:26 (14:14).

Najbolji hrvatski rukometaši tako su nakon 14 odigranih kola zauzeli šesto mesto u grupi B najelitnijeg klupskog takmičenja Evrope uz četiri ostvarene pobede, tri remija i sedam poraza.

U osmini finala EHF Lige šampiona Zagrepčani će odmeriti snage sa skopskim Vardarom. Prva utakmica na rasporedu je u subotu 23. marta u zagrebačkoj Areni. Početak te utakmice predviđen je za 20:30 časova.

Revanš je u Skoplju nedelju dana kasnije.

Trener PPD Zagreba Branko Tamše u ovoj utakmici nije mogao da računa na od ranije povređene Ariana Jovića, Leona Šušnju, Lovru Jotića i Josipa Ereša. Artur Karvatski nije registrovan za Ligu šampiona, a Nikola Potić doputovao je u Segedin i susret odgledao s tribina.

Uz nešto više od tri hiljade domaćih navijača svoje su mesto na tribinama našli i pripadnici “belih lavova” koji su čitavim tokom utakmice glasno bodrili svoje rukometaše te im tako i pomogli da dođu do vrednog boda.

Gledaoci su mogli da vide pravu borbenu utakmicu u Segedinu, gde nijedna ekipa nije vodila s više od dva razlike čitavim tokom utakmice.

Domaćin je nešto bolje otvorio utakmicu, u 8. minutu stigao i do prvog dvostrukog vođstva (5:3), ali Zagrepčani ne dozvoljavaju igračima Juana Carlosa Pastora da se odvoje.

Međutim, u 15. minutu nije delovalo obećavajuće za Zagreb budući da je domaćin imao prednost 9:7, dva igrača više (isključeni Mandić i Vekić) te napad.

Premda Zagrebu nije išlo na ruku ni promašeni sedmerac kapitena Horvata i Alilovićev odbranjen zicer Buriću, uspeli su igrači Branka Tamšea da do poluvremena u potpunosti vrate igru u normalu te odu na odmor s povoljnih 14:14.

Hrvatski šampioni, potom, bolje otvaraju nastavak utakmice i u 36. minutu sa 2 vezana gola Sršena i Mandića dolaze do svoje prve dvostruke prednosti 15:17.

Domaćini, pak, imaju raspoložene Deana Bombača i Dmitrija Zhitnikova koji sjajnom saradnjom dovode svoj klub u vođstvo 20:19 u 46. minutu.

A ono što kod Szegeda radi spomenuti dvojac, u redovima Zagreba rade David Mandić i Ivan Sršen od kojih jedan od njih pogađa u 52. minutu za novo dvostruko vođstvo hrvatskih šampiona (21:23).

Do kraja utakmice domaćini su opet preokrenuli, ali David Mandić 20 sekundi pre kraja uspeva da pogodi iz kontre za konačnih 26:26. Imali su Mađari napad za pobedu, ali pokušaj Bombača sjajno je blokirao Josip Vekić.

Najbolji u redovima PPD Zagreba s osam pogodaka bio je David Mandić, dok je Ivan Sršen dodao šest. Radivoje Ristanovićimao je deset odbrana.

Kod domaćina Dean Bombač postiže šest pogodaka, a jedan manje Dmitrii Zhitnikov. Mirko Alilović imao je šest odbrana u prvom poluvremenu, a Marin Šego tri u nastavku.

Pred rukometašima PPD Zagreba je utakmica osmine finala Kupa Hrvatske u kojm će najbolji hrvatski rukometaši već u ponedeljak 4. marta, gostovati u Osijeku. Početak utakmice između RK Osijeka i PPD Zagreba na rasporedu je u 20:00 časova.

Odmah nakon Kupa Zagrepčani će produžiti za Niš gde će već u sredu 6. marta gostovati kod vicešampiona Srbije Železničara. Početak te utakmice predviđen je za 19:00 časova.

MOL – Pick Szeged – PPD Zagreb 26:26 (14:14)

Sudije: Mirza Kurtagić i Mattias Wetterwik (Švedska)

Delegat: Miroslaw Baum (Poljska)

MOL – Pick Szeged: Šego 3 odbrane, Alilović 6 odbrana, Maqueda 1, Bodo 3, Sigurmannsson 4(3), Henigman, Sunajko, Balogh 1, Blažević, Gaber, Šoštarić, Rodriguez 1, Banhidi 3, Kasparek 1, Bombač 6, Zhitnikov 5

PPD Zagreb: Ristanović 10 odbrana, Kastelic; Vistorop, Mrakovčić 2, Božić – Pavletić 3, Kontrec 2, Burić 3, Sršen 6, Horvat, Potočnik 1, Ravnić, Mandić 8(1), Hrstić, Bičanić 1, Vlah, Vekić