Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

WRHL: Grude stopostotne u Zaječaru!

2 min traje čitanje

Višestruke prvakinje Bosne i Hercegovine rukometašice Gruda su u Zaječaru u okviru trećeg turnira 2. grupe WRHL – Ženske Regionalne lige nastavile sa sjajnim igrama. Prvog dana turnira Gruđanke su savladale domaću ekipu Zaječar 1949 rezultatom, 39:25, od samog početka igračice trenera Zlate Zubac su imale rezultatsku prednost. Priliku su dobile i tri kadetkinje, Mia Lugonjić, Paula Miloš i Marija Brakić, a Brakić i Miloš su postigle prve golove na međunarodnim utakmicama seniorske ekipe.

Drugu utakmicu Grude su odigrale protiv vodeće ekipe prvenstva Severne Makedonije, ekipom ŽRK Kumanovo . Veći deo prvog poluvremena prednost su imale igračice Kumanova, te je prvo poluvreme završeno rezultatom, 12:15.

U drugom delu utakmice prvak BiH je u nekoliko navrata uspeo da dođe na gol zaostatka, a u par navrata rezultat je bio izjednačen, a prvu prednost Grude su imale u 55. minutu. Potom sledi burna i neizvesna završnica, a 3 minuta pre kraja sa igračicom manje bilo je, 26:26.

Fenomenalna je bila golman Darjana Vukliš koja je tokom cele utakmice bila više nego sjajna i nekoliko sekundi do kraja odbranila zicer i donela veliku pobedu od 28:27.

Ovom četvrtom pobedom u ovoj grupi ŽRK Grude je jedina maksimalna ekipa i sama na vrhu tabele WRHL, gde će dočekati poslednji turnir ovog takmičenja koji će se održati od 14. do 16. februara uz učešće ekipa ŽRK Grude, ORK Rudar Pljevlja i ŽRK Kumanovo .