Tunis u narednoj fazi, Katar sa Makedoncima u razigravanju od 13-16. mesta, “Orlovi” od 17-20. mesta na SP-u!

0
233

Nakon što su Austrijanci poraženi od Tunisa rezultatom 32:27 (18:14), jedina nada im je ostala da se bore za najviše 17. mesto u razigravanju na Svetskom prvenstvu. Krenuli su solidno ali su Tunižani preuzeli vođstvo već u 5. minutu gde Austrijanci do kraja meča više nisu vodili. Usama je stvarao velike probleme za Austrijance gde je postigao 9 golova koliko i Austrijanac Veber. U drugom poluvremenu zakomplikovala se situacija u 47. minutu kada je Veber smanjio zaostatak na -1 a zatim Tunižani povećavaju vođstvo na 28:25 u 58. minutu gde je utakmica rešena. Tunis se nalazi u grupi 2 gde se plasirao u narednu fazu ali bez prenesenih bodova i nalazi se na poslednjem mestu.

Video sažetak: Austrija – Tunis

Reprezentativci Katara nakon poraza u poslednjim sekundama od Švedske sada su pobedili Argentinu u 57. minutu meča gde do kraja nije postignut nijedan gol. Katar je u ovom meču bio favorit ali to na terenu nisu pokazali jer su sjajni Argentinci “jurili” za njima tokom celog meča. Vodili su Južnoamerikanci do 12. minuta a onda se budi Azijska reprezentacija i vezuje 2 gola gde se ponovo pojavila neizvesnost. Presudan trenutak u prvom poluvremenu bio je taj 20. minut gde reprezentativci Katara došli do serije od 5 uzastopna pogotka a rezultat je glasio 15:10. Znalo se da Argentinci ne mogu do vođstva u prvom poluvremenu te su smanjili zaostatak za reprezentacijom Katara na -3. U drugom poluvremenu Katar je pojačavao vođstvo a onda su doživeli veliki pad u igri gde su sa 25:22 Argentinci stigli na 25:25 i uneli veliku neizvesnost u ovaj meč. Zanimljivo je da gol za pobedu dao Marzo u 57. minutu gde je bilo sve rešeno. Rezultat 26:25 za Katar. Katar će odmeravati snage sa Čileancima gde će se boriti za najviše 13. mesto dok će Argentinci biti u borbi za 17. mesto sa reprezentativcima Austrije.

Video sažetak: Katar – Argentina

Reprezentativci Makedonije boriće se za 13. mesto na Svetskom prvenstvu jer su doživeli poraz od “Ribara“ rezultatom 24:22 (11:13). U prvom poluvremenu sve je išlo kao po „loju“ za Makedonce gde su nametnuli svoj tempo i nisu dozvoljavali Islanđanima da osete vođstvo u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu videli smo totalno drugačije reprezentativce Islanda koji su preokretom došli do vrlo važne pobede i zauzeli 5. mesto u grupi 1 odmah ispred Brazila. U drugom poluvremenu sve do 40. minuta delovalo je kao da će Makedonci izaći kao pobednici ali su vođstvo su preuzeli Islanđani preko serije od 4 gola što je bilo dovoljno da se ode na 18:16. U 53. minutu ponovo se ušlo u egal gde su Makedonci pokušavali na svaki način da dođu do bodova na ovom meču ali za rukom nažalost im nije išlo. Presudili su Elison i Gunarson sa 2 gola gde je rezultat u 59. minutu bio 23:22 za Islanđane, a onda je ponovo Gunarson „pucao“ i ponovo bio precizan gde je krenulo slavlje „Ribara“. Najefikasniji na meču bio je Gunarson sa 10 pogodaka, dok je standarno dobar Kiril Lazarov bio najbolji u reprezentaciji Makedonije i postigao 5 golova na ovom meču.

Video sažetak: Makedonija – Island

Reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Nemačke 23:31 (12:16) u utakmici petog kola grupe A na Svetskom prvenstvu u Berlinu. Sa pobedom, remijem i tri poraza, “Orlovi” su zauzeli peto mesto u grupi i boriće se za plasman od 17. do 20. mesta u Kopenhagenu. Naredni rival srpskih rukometaša je selekcija Bahreina. U borbi za plasman igraće još selekcije Austrije i Argentine. U grotlu “Mercedes Benc Arene” u Berlinu dobro su se snašli “Orlovi” na startu duela sa domaćinom. Započeo je selektor Peruničić utakmicu sa bekovskom trojkom Mošić-Vujić-Milić, koja je u par navrata uspela da nadigra snažnu nemačku odbranu. Preko kapitena Nemanje Ilića povela je Srbija u osmom minutu 4:3, a šansu da se dobra igra u napadu još više kapitalizuje sprečavao je raspoloženi Silvio Hajnefeter, koji je poluvreme završio sa osam odbrana. Prvim golom na Svetskim prvenstvima, mladi 20-godišnji desni bek Metaloplastike, Milan Milić, izjednačio je na 7:7 u 14. minutu. Imala je Srbija priključak i posle gola Bogdana Radivojevića za 10:11 u 22. minutu, kada su se Nemci preko Mušea i Pekelera odvojili do odmora na +4, iskoristivši i brojčanu prednost na terenu posle dva vezana isključenja u srpskom timu (jedno posle nepravilne izmene). Imali su Orlovi šansu da preko Stefana Vujića dođu na -2 u 38. minutu, ali je Silvio Hajnefeter odlično intervenisao. Pivotmen nemačkog tima Janik Kolbaher držao je domaćina u vođstvu sa tri vezana gola (15:20, 42.). Ponestalo je ideje srpskom napadu, a sa druge strane, ređali su se golovi kao na traci. Serijom 4:0, evropski šampioni iz 2016. godine, došli su do maksimalnih + 10 (16:26). Pokušaj nemačke klupe da igrom 7 na 6 poveća prednost, osujećen je sa tri gola u praznu mrežu Vorkapića i Cupare, a posle pogotka kapitena Nemanje Ilića rezultat je bio 20:26 u 54. minutu.