Tatran Prešov odneo bodove iz Našica!

U Našicama je odigrano 2. kolo SEHA lige između RK Nexe i RK Tatran Prešov.

Utakmica ovog kola, koja je odigrana pred punom dvoranom u Našicama, bila je sve samo ne lagana. Od prve sekunde videlo se kako će se obe ekipe dobro „potući” za ove bodove, jer svaki kiks je težak i nastavak sezone može biti vrlo problematičan. Kako su u prvom kolu Našičani, ali i gosti izgubili bodove, u ovoj utakmici se pokušalo učiniti sve s obe strane.

Nažalost, ponovo nije išlo i gosti iz Prešova odnose bodove, a Našičanima ostaje žal za dobrom propuštenom prilikom koju su imali. Naravno, ništa još nije gotovo, sezona je još duga, tako da za popravni ispit ima još vremena, ali vrlo malo.

Svakako ponovo se mora pohvaliti izvrsni Mario Tomić koji je imao učinak 6 od 6, a istakli su se i Saša Barišić Jaman s 5 postignutih golova te Marin Jelinić s 4 gola u mreži gostiju.

Sledeće gostovanje ponovo će biti vrlo teško, jer odlaz Nexe u Skoplje, a tamo igraju s vrlo jakim Vardarom.

Prvo poluvreme je proteklo izjednačeno i nakon početne prednosti gostiju, Gromovi uspevaju da uhvate priključak, pa uskoro i oko sredine poluvremena doći do prednosti. Nažalost, ponovo nekoliko grešaka i na odmor se odlazi s 15:17 za goste.

Nastavak igre u drugom poluvremenu ne donosi ništa novo, niko ne pravi veću razliku, već se igra s jednim golom prednosti za goste što RK Nexe pokušava sustići. To Gromovima uspeva u 57. minutu te rezultat u tom trenutku iznosi 24:24. Dva minuta do kraja, Tatran pogađa za 24:25, a Nexe uz nekoliko propuštenih prilika, u tih nekoliko minuta ne uspeva da izjednači i da uzme barem bod.

RK Nexe – RK Tatran Prešov 24:25 (15:17)
Dvorana kralja Tomislava, Našice

Sudije: Dimitar Mitrevski I Blagojche Todorovski
Delegat: Dragan Nachevski

RK Nexe:
Eter, Mileta, Mrđenović, Barišić – Jaman 5, Dumenčić 1, Car, Buvinić 2, Radovanović, Greganić, Jelinić 4, Vida 2, Severec, Pešić 1, Tomić 6, Jaganjac 3, Pribetić
Trener: Hrvoje Horvat

RK Tatran Prešov
Cvitković, Đerić, Lapajne 1, Krok 1, Cabezon 3, Urban 5, Vučko 2, Stranovsky 4, Michalka, Grzentic 5, Fech, Chupryna, Tsarapkin 1, Afanou 3, Cvitković, Chupryna
Trener: Slavko Goluža

Sedmerci: RK Nexe 5/5, RK Tatran Prešov 2/2
Isključenja: RK Nexe 6 minuta (Jelinić, Tomić x2), RK Tatran Prešov 12 minuta (Lapajne, Krok, Cabezon, Urban, Stranovsky, Tsarapkin)