“Skauti” slavili protiv Leotara i uzeli 5. mesto na turniru u Trebinju!

Rukometaši Izviđač Central osiguranja nakon dva poraza u grupi u utakmici za 5. mesto su uspeli da savladaju domaću ekipu Leotara, rezultatom 28:23 i osvoje 5.mesto na ovom jakom turniru.

Prvo poluvreme utakmice proteklo je u dosta izjednačenoj igri, ekipe Izviđača i Leotara smenjivale su se u vođstvu, ali prednost jednih ili drugih nije bila veća od dva gola. Na poluvreme se otišlo s prednošću „Skauta“.

U drugom delu Izviđač preuzima kontrolu i već u 40. minutu stiže do četiri gola viška (15:19). Domaći su bili nešto efikasniji između 40. i 45. minuta i uspevaju da prepolove prednost „Skauta“ (19:21). Izviđač uzvraća serijom 3:0 čime je pitanje pobednika bilo rešeno (19:24). Leotar u 58. minutu uspeva da stigne na 3 gola zaostatka, ali do kraja pogađaju sedamnaestogodišnji Mihael Bebek i dva puta Milan „Mića“ Vukšić za konačnih 23:28.

Rukometaše Izviđača do pobede predvodili su Milan „Mića“ Vukšič i Nikola Primorac sa po pet pogodaka, dok su po četiri puta bili uspešni Stjepan Jozinović i Ante Pavlak.

Izviđač se nakon ovog turnira nastavlja svoj ciklus pripreme u Ljubuškom do tradicionalnog 51. izdanja TV turnira šampiona u Doboju, gde će biti učesnik od 20. do 24. avgusta.

RK Leotar – RK Izviđač Central osiguranje 23:28 (13:14)