Silvio Ivandija podneo ostavku na klupi Dubrovnika: U ligi nema iznenađenja!

Nakon dve nedelje “predaha” zbog nastupa reprezentacije Paket 24 Premijer liga nastavila je svoje takmičenje utakmicama šestog kola. I nije nam donelo nikakva iznenađenja. Favoriti su ostvarili pobede, pa je vrh tabele ostao nepromenjen.

Uz televizijski prenos na PlanetSportu susedski derbi Zameta i Umaga ponudio je solidan rukomet. Riječani su vodili, doslovno od početka do kraja, i stigli do treće pobede ove sezone. Na poluvremenu su već imali šest pogodaka razlike 19:13. Najveća prednost bila je plus sedam, koliko je bilo i na kraju 33:26. Umagu je to četvrti poraz za redom. Nikola Njegovan sa osam pogodaka bio je najraspoloženiji u domaćim redovima. Kod gostiju najefikasniji Ivan Majić sa šest pogodaka.

Spačva Vinkovci se vratila na pobedničke staze. Nakon tri pobede na otvaranju sezone i dva uzastopna poraza, pobeda nad Sesvetama vratila im je samopouzdanje. Vrlo oprezni bili su Vinkovčani u najavama, svesni vrednosti Sesveta. Prvi dep bio je  gotovo potpuno izjednačen. Na poluvremenu je bilo 14:12 za domaće. Ključni trenuci utakmice dogodili su se oko 40. minuta kada Spačva odlazi na plus pet (20:15). Domaći su ređali golove u serijama, a Sesvećani uzvraćali pojedinačnim akcijama, uglavnom preko Marka Tarabochie. Bilo je to dakako premalo i Sesvete su doživele i peti poraz ove jeseni, čime su ostale prikovane za dno tabele.

S deset pogodaka Dario Raguž bio je daleko najbolji u redovima Vinkovčana. Treba pohvaliti i 15 odbrana domaćih golmana (Nikola Ćirović 12, Aldin Pašagić 3). Kod Sesveta osam pogodaka Leona Štrbada, pet novog pojačanja u hodu Marka Tarabochie.

Znali su Dubrovčani koliko je jaka Gorica. I nadali su se da mogu da dođu do iznenađenja. Kada bi se igralo samo jedno poluvreme, možda bi to i bilo moguće, jer domaći su u jednom trenutku imali pet pogodaka viška 11:6. Ali do poluvremena je to Gorica sve stigla i otišla u svlačionicu s 15:15. Držao je Dubrovnik dugo priključak i u drugom delu. Ipak nakon čak osam izjednačenja, posustali su domaći u najvažnijem trenutku. U 55. minutu dopustili su Gorici da ode na plus dva, i bez prevelikog stresa upiše još jednu pobedu. Trojicu igrača imao je Dubrovnik sa šest postignutih pogodaka: Maro Dabelić, Zvonimir Srna i Tomislav Radić. Kod Gorice kao i obično najprecizniji Davor Ćavar s devet pogodaka. Ali Dubrovnik nije u toj utakmici izgubio samo bodove, već i trenera. Silvio Ivandija je nakon nepune dve godine odlučio da napusti klupu kluba koji je uveo u Premijer ligu. Ostavlja ga sa tri boda nakon šest kola i vrlo solidno složenom ekipom.

Drugi veliki derbi kola igran je u Bjelovaru, takođe uz televizijski prenos na PlanetSportu. Kao što se i moglo očekivati bio je to vrlo izjednačen meč. Poreč je počeo utakmicu s vođstvom 1:4. I drži prednost, doduše minimalnu do poslednjeg minuta, kada Bjelovar izjednačava na 14:14. Slično je bilo i u nastavku. Pogodak ili dva prednosti ima Poreč, ali Bjelovar je stalno tu. Konačno domaćin ima pravu seriju od 4:0, od 52. do 55. minuta i okreće prednost na svoju stranu 27:25. I uspeva to da sačuva do kraja. Po šest pogodaka za Bjelovar dali su Domagoj Grizelj i Filip Jurišić. Na drugoj strani sjajan je bio Filip Perić s devet pogodaka iz devet pokušaja.

PAKET 24 PREMIJER LIGA: 6. KOLO
ZAMET – UMAG 33:26
SPAČVA VINKOVCI – SESVETE 30:21
DUBROVNIK – GORICA 29:30
BJELOVAR – POREČ 30:28