Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

SEHA: Zagreb u završnici ispustio bodove protiv Vesprema!

3 min traje čitanje

Rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb u subotu, 14. decembra, bio je domaćin još jednom SEHA derbiju. Ovoga puta, i to u sklopu 8. kola regionalne SEHA – Gazprom lige, najbolji hrvatski rukometaši su u zagrebačkoj dvorani Dom sportova ugostili aktuelnog prvaka Mađarske, Telekom Veszprem. Nakon 60 minuta utakmice i u najvećem delu izjednačene borbe, bodovi subotnje večeri otišli su na stranu gostiju koji su slavili s konačnih 23:26.

Publika u Zagrebu svedočila je velikoj borbi s obe strane, a dokaz je tome i rezultat na poluvremenu. Prvih 30 minuta igre nije otišlo ni na jednu stranu te su ekipe na poluvreme otišle potpuno izjednačene (13:13).

Drugo poluvreme bolje su otvorili gosti. Glavni favorit za osvajanje ovogodišnje titule regionalnog prvaka, ali i jedan od najvećih konkurenata za Final 4 Lige šampiona te eventualno osvajanje titule najboljih, pravi kvalitet igre prikazao je upravo u drugom poluvremenu utakmice. Borili su se Lavovi, a prošlogodišnji finalista najelitnijeg rukometnog takmičenja je taj otpor slomio tek u poslednjih deset minuta igre, prvo stigavši do +3 u 53. minutu, a zatim i još jednom kontrom nezaustavljivog Dejana Manaskova koji u 56. minutu postavlja za 20:24. Završni rezultat nakon konačnog sudijskog zvižduka bio je 23:26.

David Davis, trener Telekom Veszprema

• Bila je ovo teška utakmica za nas, kao i uvek kada igramo u Zagrebu pa smo i očekivali da će tako biti. Bili su agresivni u odbrani, a utakmicu je teško pripremiti s obzirom na to da se nikad ne zna što očekivati u napadu. Ipak, svi su bili koncentrisani i zadovoljan sam s posldenjom odigranom utakmicom za ovu godinu. Bilo je sjajno takmičiti se protiv rukometne legende poput Veselina Vujovića – i kao igrača i kao trenera.

Veselin Vujović, trener PPD Zagreba

• Zaslužena pobeda za Veszprem. Oni su ekipa koja ima potencijal da postane evropski prvak. Kao što sam rekao pre, ova utakmica za nas nije bila toliko bitna kao ona u ponedeljak protiv Meškova, ali mislim da smo pružili dobar učinak i sad se okrećemo poslednjem zadatku koji je pred nama.

Marton Szekely, golman Telekom Veszprema

• Zaista dobra utakmica ovde s obe strane. Naša odbrana je bila vrlo dobra, što mi je i pomoglo da uhvatim nekoliko dodatnih odbrana. Sjajna pobeda za nas, a Zagrebu srećno u ostatku sezone.

Damir Bićanić, igrač PPD Zagreba

• Veszprem je pružio zaista dobar učinak, a želio bih istaknuti i njihovog vratara koji je velčeras bio izvanredan. Mislim da smo i mi pružili dobru utakmicu, obrana nije bila loša, ali trebali smo bolje iskoristiti neke napade, što bi nam pomoglo da rezultat ostane poravnat do samoga kraja, ali ne treba očajavati zbog toga, okrećemo se posljednjoj utakmici u ponedjeljak.

PPD Zagreb – Telekom Veszprem 23:26 (13:13)

Sudije: Mitrevski i Todorovski (Makedonija).

PPD ZAGREB: Ristanović (4), Ašanin (1+2); Šipić 4, Ereš, Vistorop 2, Mrakovčić 1, Mandić 1, Hrastnik, Stojnić 2, Horvat 2 (2), Ravnić 2, Gadža 4, Hrstić 2, Bičanić 3 (1), Bećiri, Vekić

VESZPREM: Šterbik, Szekely (10+2); Manaskov 3, Yahia 5, Moraes 1, Gajić 4, Nilsson 1, Paczkowski, Marguč 2, Lauge 1, Štrlek, Terzić, Blagotinšek, Nenadić 2, Mačkovšek 2, Borozan 5

Stigao je red i na poslednju utakmicu u 2019. godini. Pred Zagrebašima je utakmica novog kola SEHA – Gazprom lige u sklopu kog će već u ponedjeljak, 16. decembra, u zagrebačkoj dvojci Doma sportova ugostiti beloruskog prvaka Meškov Brest. Ova utakmica je na rasporedu s početkom u 18 h uz prenos na programu Arene Sport.