SEHA: Tatran Prešov ponovo nadigrao Nexe!

U Prešovu je odigrano 7. kolo SEHA Gazprom lige u kojoj su se ponovo sreli RK Tatran i RK Nexe.

Nakon što su u 2. kolu propustili Našičani šansu za osvajanje bodova u Našicama gde su izgubili 26:27, u ovom 7. kolu tražili su priliku da domaćinima iz Prešova vrate istom merom.

Veru u pobedu imali su svi, od trenera do igrača, a naravno i navijača, jer u prvoj utakmici s Tatranom nisu bili uigrani, a sada se ipak vratilo na teren nekoliko ključnih igrača.

Te želje ipak se nisu ostvarile, jer iako su gosti imali svoje prilike, pogotovo kada su se konsolidovali pri kraju prvog poluvremena, u nastavku su seređale greške i promašaji, a uz ključne odbrane domaćeg golmana utakmica 7. kola RK Tatran vs RK Nexe završava se rezultatom 24:22 (14:13).

Ovakvim lošijim rezultatima sigurno pridonose i veliki vremenski periodi ne igranja utakmica, što je RK Nexe pokušao da popravi s nekoliko prijateljskih okršaja. Ipak, to nije isti nivo tako da se kući ovoga puta vraćaju bez bodova.

Za kraj, ipak moraju da budu donekle i zadovoljni, jer se nekoliko igrača vratilo na teren, a svakako se treba istaknuti vrlo raspoložen Ivan Vida koji je od 7 upućenih lopti prema golu imao isto toliko pogodaka. Takođe, za spomenuti je i povratak Tomi Vozaba, kao i njegov prvi gol nakon skoro godinu dana odsustva zbog teške povrede, operacije ramena i dugog perioda oporavka, a dobru partiju odradio je Morano Car koji je ubeležio 12 odbrana, koje ipak nisu pomogle u ostvarenju zacrtanog cilja, osvajanje bodova u gostima u Prešovu.

Početak utakmice nije dobro počeo za Gromove. Nakon početnog vođstva domaćina, Tatran ubrzo pravi osetnu razliku tako da u 14. minutu rezultat iznosi već velikih 9:4. Nekoliko minuta kasnije, serija lakih golova od strane Tatrana i u 19. minutu Nexe gubi sa čak 12:7. Ipak, RK Nexe uspeva da stabilizuje igru, te nakon dosta konfuzne igre s obe strane, promašenih zicera, Gromovi se bude, a pogotovo Ivan Vida koji prvo pogađa za 13:9. Slede ga i drugi igrači te uz odlične odbrane Morena Cara prednost domaćina počinje lagano da se topi. Ponovo odlična kombinacija i Ivan Vida pokazuje kako je u super formi nakon operacije te pogađa za smanjenje od svega +2 za Tatran. 6 minuta trebalo je domaćinu da ponovo postigne gol, ali jaka karika Morano Car skida nekoliko lopti na putu u gol, a Ivan Vida pokazuje svu raskoš te pogađa za svoj 4. gol na utakmici. To primorava domaćeg trenera da pokuša da smiri svoju ekipu te zove minut odmora. U tom trenutku niko ne pomaže domaćinu, jer Gromovi imaju odličnu odbranu, a Ivan Dumenčić pogađa za 14:13 i tek minimalnu prednost Tatrana. Približava se kraj prvog poluvremena, promašeni sedmerac domaćina i prilika RK Nexe za izjednačenje, ali do toga ne dolazi i na odmor se odlazi s +1 za domaćina. Ovoj desetominutnoj dominaciji Gromova sigurno je zaslužna, uz raspoloženog Vidu i Cara, puno bolja i čvršća odbrana koja je toliko nedostajala u zadnjih nekoliko utakmica.

Odlično raspoloženje RK Nexe očito je preneseno i u drugo poluvreme te Marko Buvinić pogađa za izjednačenje 14:14. To je bilo to, jer Gromovi propuštaju ponovo priliku za vođstvo, a to koristi domaćin te u 35. minutu ponovo pogađa 3 gola za redom te u tom trenutku ponovo vode s 17:14. Kratki post gostujućih rukometaša prekida Marin Jelinić, ali i to kratko traje, jer domaćin uspeva ponovo sveda  vrati na svoj mlin te u 40. minutu rezultat na semaforu iznosi 18:15. U tom trenutku odbrane na obe strane prave dobar posao te je sve teže doći do čiste prilike za gol. Malo nade daje ponovo Ivan Vida te u 45. minutu rađa se nova, mala šansa za preokret,  jer rezultat iznosi svega +2 za domaćina. Imali su gosti osećaj da su u tom trenutku previše lako primali brze golove, a i domaći golman Čuprina ima svoj dan te skida ključne lopte napadača Nexea. U 49. minutu ponovo je +5 za Tatran i sve se vraća na situaciju iz prvog poluvremena, što pred Gromove stavlja težak teret. To vidi i trener Hrvoje Horvat pa zove minut odmora kako bi pokušao da umiri igrače i kako bi zadnjih 10 minuta odigrali što bolje. U tome donekle i uspeva, jer 7 minuta pre kraja utakmice Gromovi imaju rezultat 23:20. Ponovo nekoliko propuštenih prilika, dobrih odbrana domaćeg golmana i utakmica se na kraju završava s rezultatom 24:22 za Tatran.

RK Tatran – RK Nexe 24:22 (14:13)
Prešov

RK Tatran:
Cvitković, Rabek 6, Djeric 2, Lapajne 2, Krok, Cabezon 2, Urban 2, Vučko 1, Stranovsky 3, Fodorean, Michalka, Grzentic, Fech, Chupryna, Tsarapkin 1, Afanau 5
Trener: Slavko Goluža

RK Nexe:
Eter, Mileta, Mrđenović, Barišić – Jaman 3, Dumenčić 1, Car (12 odbrana), Buvinić 4, Radovanović, Greganić, Jelinić 2, Vida 7, Severec 1, Pešić 2, Tomić 1, Vozab 1, Pribetić
Trener: Hrvoje Horvat

Sedmerci: RK Tatran 0/1, RK Nexe 2/2
Isključenja: RK Tatran 8 minuta (Lapajne, Urban, Vučko 4 minute), RK Nexe 4 minuta (Mrđenović 4 minuta)