Rukometaši Zagreba teško sa Novosađanima u SEHA ligi!

0
424

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb odigrali su i poslednju službenu utakmicu pre odlaska na zasluženi odmor. U ponedeljak, 17. decembra, u dvorani Sutinska vrela slavili su nad šampionima Srbije, rukometnim klubom Vojvodinom, rezultatom 25:23.

Trener Davor Rokavec pre utakmice na tribinama je ostavio Arbera Qerimija te od pre povređenog Ariana Jovića i Nikolu Potića.

Uprkos statusu favorita u duelu hrvatskog i srpskog predstavnika, Zagrepčani su se za pobedu borili punih 60 minuta igre.

Iako je u prvim minutima izgledalo kako će domaćini susret da stave pod svoju kontrolu, gostujuća je ekipa to već u drugoj polovini prvog poluvremena demantovala. Nakon početnih 6:0 plavih, a za koji su bili zaslužni Božić Pavletić, Bičanić, Šušnja, Kontrec te dva puta kapiten Zlatko Horvat, Novosađani su iskoristili preostale minute prve polovine igre kako bi nadomestili zaostatak.

Povratkom na minimalnih -1 zaostatka (12:11), gosti su publici dokazali kako se ne predaju tako lako, a isto dokazuje i činjenica da se još i u poslednjoj četvrtini nastavila igra gol za golom.

Na petnaestominutni predah u 30. minutu igrači Davora Rokavca odlaze s minimalnih 13:12, a sve od 25. minuta igre Lavovi nisu uspeli da se odvoje na više od dva gola prednosti. Tek su se u poslednjih deset minuta domaći uspeli da odvoje na nova dva gola prednosti, a za isto toliko ekipa na drugoj strani terena ostala je kratka za pobedu.

Najbolji u redovima hrvatskog šampiona bili su Zlatko Horvat s osam te Damir Bičanić s pet pogodaka, dok su na drugoj strani dobrom otporu novosadske ekipe pridoneli Nemanja Vučičević i Miloš Grozdanić svaki sa šest pogodaka, a jedan manje dodao je i Jovica Nikolić.

PPD Zagreb – Vojvodina 25:23 (13:12)
Sutinska vrela: 500 gledaoca
Sudije: Boris Mandak i Mario Rudinsky (Slovačka)
Delegat: Jan Rudinsky (Slovačka)