Rukometaši Nexe-a obezbedili Final 4 SEHA Gazprom lige!

Rukometni klub Nexe je u Našicama postigao ponovo veliki rezultat pobedivši jakog protivnika Tatran Prešov iz Slovačke.

Iako se prema rezultatu 27:22 (14:9) možda može pretpostaviti kako je ova utakmica bila laka, to baš i nije tako. Pre bi se moglo reći kako se sve poklopilo i kako je naglasio glavni trener Hrvoje Horvat, ovu utakmicu su Gromovi odigrali kao jednu od najboljih od kada je on preuzeo kormilo.

Šta su nakon utakmice na pres konferenciji rekli treneri Hrvoje Horvat i Slavko Goluža te igrači Ante Gadža i Ognjen Đeric poslušajte u video prilogu koji sledi.

Svakako, za ovakvu lepu i efikasnu igru, zaslužni su i navijači koji su dvoranu kralja Tomislava u Našicama ispunili do zadnjeg mesta te bodrenjem sigurno pridoneli još jednoj pobedi. Ova tri osvojena boda donose Final four SEHA Gazprom lige što je još jedan vrhunski uspeh RK Nexe. Isto tako lepo je da se napomene kako je rukometni klub Nexe ponovo na čelu SEHA Gazprom lige, a s istim brojem bodova, ali nešto slabijom gol razlikom tu su i PPD Zagreb i Vardar.

SEHA GAZPROM liga 14. kolo

NEXE – TATRAN PREŠOV 27:22 (14:9)

Dvorana: OŠ kralja Tomislava Našice

NEXE: Lelić, Šipić 3, Gadža 3, Leban, Eter, Zrnić 1, Mrđenović, Barišić Jaman 2, Car (11 odbrana), Buvinić 4, Jelinić 2, Vida 2, Lončar, Lavrič, Tomić 7, Jaganjac 3
Trener: Hrvoje Horvat

TATRAN PREŠOV:
Cvitković 1 (7 odbrana), Rabek 2, Đerić 1, Hrstka 3, Lapajne 3, Krok 1, Recicar, Urban 2, Kosteski 3, Stranovsky 3, Butorac 2, Chupryna, Tsarapkin 1, Afanou
Trener: Slavko Goluža

SEDMERCI: Nexe 2/3 (Zrnić 0/1, Barišić Jaman 2/2), Tatran Prešov 0/4 (Hrstka 0/1, Kostesko 0/1, Stranovsky 0/1, Butorac 0/1)

ISKLJUČENJA: Nexe 6 minuta (Šipić, Mrđenović 2+2), Tatran Prešov 6 minuta (Đerić 2+2, Urban)