Rudar Rude porazio Osijek!

0
304

Vatreno trenersko krštenje Tomislav Brnas (za sad još uvek naveden kao službeni predstavnik kluba) odradio je za ocenu odličan, štaviše za +6!

Igrači Rudara stavili su „glave zajedno“ i nakon turbulentne nedelje odigrali odličnu utakmicu te zasluženo slavili u derbiju kola.

Utakmica prava prvenstvena, na trenutke nervozna, s obiljem isključenja na obe strane. Domaćini su krenuli agresivno i pokretljivo u odbrani te je bilo vidljivo da su silno motivisani u želji da zabeleže novu pobedu.

Čvrstoj i pokretljivoj odbrani domaćina pridružio se i golman Žitković koji je odbranio nekoliko teških lopti, a s druge strane goste je u utakmici „držao“ golman Kolar koji je fenomenalno branio.

U ritmu gol za gol igralo se većinom prvog dela – u 23. minutu na semaforu je još uvek tesnih jedan razlike (10:9), no u poslednjih nekoliko minuta prvog poluremena Rudari su se „odlepili“ i na odmor se odlazi s velikom prednošću domaćina.

U nastavku slična priča, čvrsto i s jedne i s druge strane, ali Rudari i dalje drže rezultatsku distancu. U 48. minutu gosti stižu na samo -2 (19:17) i čini se da će ponovno uslediti drama kakva je već toliko puta viđena na Rudama. Ipak, na zadovoljstvo svih navijača koji su ih gromoglasno pratili za samo nekoliko minuta domaći igrači se ponovno dižu na +5 (u 51. minutu već je 22:17) i priča je zaključena zasluženom pobedom rukometaša iz Ruda.

1.HRL SEVER

1. kolo

RK RUDAR – RK OSIJEK  26:20 (15:10)

RUDE – Sportska dvorana Rude. Gledalaca 150. Sudije: Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag). Delegat: Boris Kirinčić (Rijeka)

RUDAR: Žitković (10+1), Cvetković, K. Skendrović, Runtas 1, F. Skendrović 4, Kušić, Kišiček, Škiljan, Lucević, D. Trčak 4, Tojčić 4 (1), T. Štajnkler 2, Družinec 2, A. Trčak 5 (3), Fresl 3, Jurić 1

TRENER: Krunoslav Hofer

OSIJEK: Kolar (13+1), Bošnjak, Kuže 5 (2), Šimić, F. Zrno, M. Zrno, Čičak 5, Nedić 1 (1), Vuković, Kopić, Babić 3, Radović 4, Pleše 2, Mandarić

Trener: Dag Kovačević

SEDMERCI: Rudar 5 (4), Osijek 4 (3)

ISKLJUČENJA: Rudar 14 minuta (F. Skendrović 2+2, D. Trčak 2+2, A. Trčak, Tojčić, Runtas), Osijek 16 minuta (Kuže 2+2, Babić 2+2, M. Zrno 2+2, Kopić 2+2)

IGRAČ UTAKMICE: Josip Žitković