Retrospektiva 7. kola Paket 24 Premijer lige

U 7. kolo Paket 24 Premijer lige jedino pravo iznenađenje priredili su rukometaši Umaga, pobedom nad Bjelovarom. I  svi ostali domaćini odnosno favoriti upisali pobede.

Pred televizijskim kamerama PlanetSporta Dubrava je protiv Dubrovnika stigla do pete pobede. Gosti su tokom nedelje ostali bez trenera Silvija Ivandije. Na njegovo mesto uskočio je Vedran Ćurak, ali kako papiri još nisu bili sređeni Dubrovčane je vodio Ante Lagator. Uz sve to Zvonimir Srna, od prošloga leta igrač PPD Zagreba na pozajmici u Dubrovniku, sada je prosleđen u Goricu, tako da je Dubrovnik bio oslabljen. Pa ipak gosti su vodili 0:1, 1:3, 2:4, 4:5. Onda su bez većih poteškoća uspevali da stižu prednosti domaćina sve do serije Dubrave od 4:0 kojom su pobegli na 12:8. Na poluvremenu je bilo plus tri 15:12.

Nakon desetak minuta igre u drugom delu Dubrava je podigla svoju prednost na pet razlike, kasnije i sedam i rutinski odradila posao do kraja. Karlo Godec je s osam pogodaka bio najbolji u domaćim redovima. Kod gostiju najviše pogodaka, šest dao je Nikša Bušlje.

Nakon četiri poraza za redom Umag je napokon prekinuo crni niz. I to protiv iznenađujuće dobrog Bjelovara ove sezone. Domaćin je vodio od početka do kraja. Samo jedno izjednačenje (9:9) imali su gosti u prvom delu. Na poluvremenu su zaostajali tri pogotka (16:13).

U nastavku je Umag sve kontrolisao do ulaska u poslednjih pet minuta. Onda se Bjelovarci priključuju. U 54. minutu sledi novo izjednačenje 26.26 pa onda još jedno 28:28. Tu je Bjelovar stao. Domaćin je u poslednjih 70 sekundi postigao dva pogotka i stigao do veoma vrednih bodova. S deset pogodaka Igor Vujić vukao je Umag. Sedam pogodaka upisao je Ivan Koncul na drugoj strani.

Poreč je s lakoćom dobio Spačvu. Već u prvih pola sata stvorili su razliku koja ima je omogućila mirnu igru u drugom delu (18:12). Domaći trener Dinko Đanković je tako mogao da rotira sve raspoložive snage, i pri tome još uvek drži visoki ritam igre. Na rezultatu se to nije osetilo. Prednost domaćina stalno je rasla. U jednom trenutku bilo je i plus deset. Završilo se sa 32:27. To je treća pobeda Poreča ove sezone, i treći poraz Spačve. Po osam pogodaka za domaće postigli su Ivan Filipović i Luka Moslavac. Kod Vinkovčana najefikasniji Karlo Vašarević i Marko Vignjević sa po pet pogodaka.

S novim trenerom na klupi Silviom Ivandijom Sesvete su pobedile Varaždin 1930. Bila je to vrlo zanimljiva utakmica. Prvo poluvreme gotovo potpuno izjednačeno, s malo boljom završnicom domaćina, pa otuda i njihova prednost od 12:10 na poluvremenu. Još malo bolju odbranu odigrali su Sesvećani u nastavku, pa se Varaždin očekivano našao u problemu s obzirom na skromnu rotaciju. U završnom presingu pokušali su stići čak šest pogodaka zaostatka (20:26). Imali su lepu seriju od četiri pogotka za redom, ali potpuni preokret ipak nisu uspeli da naprave. Marko Tarabochia i Leon Štrbad predvodili su domaće strelce s pet pogodaka. Kod Varaždinaca najbolji Frano Vujović i Dominik Novak sa po šest pogodaka.

Gorica je novom pobedom dostigla Dubravu na vrhu tabele. Zamet ih je dobro namučio, ali ipak nije uspeo da pokvari planove o novom slavlju. U prvom delu bilo je čak sedam izjednačenja. Na kraju su ipak Goričani otišli na poluvreme s 11:9. Na sličan način odvijalo se i drugo poluvreme. Sve do 52. minuta Gorica nije imala prednost veću od dva pogotka. Onda je uspela da pobegne na plus četiri (22:19) i tako izbeći dramu u samoj završnici. S deset pogodaka Rudolf Zvonimir Šafranko bio je najbolji u domaćim redovima. Veron Načinović i Sandro Samardžić predvodili su Riječane. Vredi pohvaliti fantastičan učinak Marina Sorića koji je imao čak 17 odbrana.

PAKET 24 PREMIJER LIGA: 7. KOLO
DUBRAVA – DUBROVNIK 34:27
UMAG -BJLOVAR 30:28
POREČ -SPAČVA 32:25
SESVETE -VARAŽDIN 1930 27:24
GORICA -ZAMET 26:22