Retrospektiva 4. kola PAKET 24 Premijer lige: Gorica nanela prvi poraz Spačvi, Dubrava bolja od Bjelovara!

Četvrto kolo Paket 24 Premijer lige donelo je prema očekivanju mnogo uzbuđenja. Stopostotni niz Spačve iz Vinkovaca zaustavili su rukometaši Gorice, a prve bodove ove sezone osvojili su Sesvećani. U derbiju vrha tabele Dubrava je bila bolja od Bjelovara 29:24.

Varaždin 1930 je protiv Dubrovnika vodio celu utakmicu. Novi prvoligaš se još koliko toliko držao do 20. minuta. Tada je bilo 8:6 za domaćina. U preostalih deset prvog dela primili su devet, a pogodili pet i na poluvremenu već zaostajali šest pogodaka (17:11).

Slično je bilo i u nastavku. U jednom trenutku stigli su Dubrovčani na minus tri (20:17), podgrejali nadu u mogući preokret, ali su Varaždinci brzo odgovorili i relativno mirno priveli utakmicu kraju. Frano Vujović je s devet pogodaka bio najbolji strelac Varaždina. Kod Dubrovnika isto toliko Marko Kobetić. Dubrovački golmani uspeli su uspeli da odbrane samo pet udaraca.

Vrlo neizvesnu utakmicu odigrali su Umag i Sesvete. Petnaestak minuta prednost je bila na strani domaćina. Ali kada su Sesvećani prvi put poveli 5:6, više to vođstvo nisu ispuštali do kraja. Njihova prednost bila je najviše dva-tri pogotka, ali prednost koja im je davala sigurnost i mirnoću u igri. Osim Filipa Glavaša u domaćim redovima bilo je malo onih koji su mogli da pariraju gostima. Od njegovih 7 pogodaka, šest je “palo” sa sedam metara. S druge strane Leon Šrbad je bio bez greške, osam od osam (od toga pet iz sedmeraca). Oba domaća golmana jednu loptu manje su odbranili od Ivana Panjana (12 odbrana). Sesvete su tako prekinule post i konačno osvojile prve bodove ove sezone.

Spačva je sjajno otvorila sezonu. I bez poraza su dočekali favorizovanu Goricu. I dugo se činilo se da bi taj niz mogli da nastave. Prvi deo su Vinkovčani vodili sve do dva minuta pre poluvremena. I tusu  malo posustali. Gorica je s minimalnih 15:14 zadovoljnija otišla u svlačionicu. Domaćin je promašio nekoliko prilika na startu drugog dela, a Gorica sve vešto kaznila i pobegla na plus tri, 15:18. I time preuzela potpunu kontrolu nad igrom i rezultatom. Spačva više nikako nije uspela da spusti na minimalni zaostatak i morali su da potpišu predaju. Sa sedam pogodaka Marko Vignjević bio je najbolji u domaćim redovima. Zvonimir Šafranko bio je sjajan u sastavu Gorice s devet pogodaka iz devet udaraca.

Bjelovar je prepun ambicija i želje dočekao Dubravu. I sjajno je izgledala domaća ekipa u prvih 30. minuta. Na poluvreme su odneli tri pogotka razlike 13:10. Ali sastav iz Dubrave se budi u nastavku i vrlo brzo preuzima kontrolu nad utakmicom. Nakon nepunih deset minuta igre, minus tri, pretvaraju u plus četiri (14:18). Bjelovarci su u 15. minuta dali samo jedan gol i tu je bio kraj njihovim nadanjima da mogu da preuzmu vrh tabele. Dubrava je drugo poluvreme dobila 19:11. Filip Jurišić je potrošio 15 lopti za osam pogodaka, kod Dubrave po sedam Karpo Sirotić i Ante Ivanković.

PAKET 24 PREMIJER LIGA: 4. KOLO
VARAŽDIN 1930 – DUBROVNIK 33:26
SPAVČA VINKOVCI – GORICA 28:32
UMAG – SESVETE 21:24
MRK BJELOVAR – DUBRAVA 24:29