Retrospektiva 21. kola Super B lige “Sever – Centar”

Kolubara – Crvenka

Rukometaši Kolubare su neslavno poraženi na svom terenu u Lazarevcu od ekipe Crvenke rezultatom 26:28 (11:13). Već od samog početka utakmica viđena je nešto bolja ekipa domaće ekipe ali nakon 20. minutu naglo su se probudile „veverice“ i krenule nešto ofanzivnije da bi se na poluvreme otišlo sa +2. Nakon 6 minuta igre u drugom delu igre poravnali su Lazarevčani na na samom kraju Crvenčani vraćaju prednost i slave na teškom gostovanju. Najefikasniji bili su igrači Crvenke sa po 8 pogodaka Aleksandar Šveljo i Ognjen Radonjić a za igrača utakmice proglašen je takođe igrač iz Crvenke, Milan Bošković koji je pogađao 6 puta.

Vrbas Petrol – Proleter

U Vrbasu je odigran derbi meč koji je odlučio ko će naredne sezone igrati u eliti. Sreća je bila na strani ekipe iz Zrenjanina gde je slavila rezultatom 34:37 (17:15). Pokazali su igrači Vrbasa da mogu da se nose sa veoma kvalitetnom ekipom Proletera koju predvodi Momir Rnić. Većim delom prvog poluvremena vodila je ekipa Vrbasa da bi se desio pad u drugom poluvremenu što su pametno iskoristili gosti i zasluženo slavili. Najefikasniji na utakmici bili su Ognjen Regodić (Vrbas) i Slobodan Dimitrić (Proleter) sa po 10 golova a za igrača utakmice proglašen je Aleksa Gaćinović (Proleter).

Lavovi BP – Mačva

U okviru 21.kola Super B rukometne lige Srbije ekipu  ORK „Mačva“ su savladali rukometaši RK „Lavovi“ BP, rezulltatom 26:22. Nakon ovog meča ekipa iz Bačke Palanke je osigurala treće mesto na tabeli, sa 27 bodova, jedno ispred Mačvana, koji imaju 25. Mačvanske rukometaše već u četvrtak, 16.maja, očekuje utakmica poslednjeg kola  prvenstva, u kojoj će pred domaćim navijačima dočekati RK „Vrbas“. Po 6 puta upisivali su se Filip Grubor i Marko Urošev (Lavovi BP) a kod Mačve Marko Radulović.

Loznica – Jugović

Nakon utakmice u hali “Lagator” ekipa Loznice će napustiti Super B ligu. Vodili su domaći sve do 15. minuta a onda su gosti prebacili u petu brzinu i na poluvreme otišli sa 10:15. U drugom delu gosti su duplirali razlogu a na kraju utakmice rezultat je glasio 21:28. Najefikasniji a pritom i igrač utakmice bio je Davor Čaušević (Jugović) sa 9 pogodaka. U ekipi Loznice, Miroljub Nikolić se upisivao 6 puta.

Jedinstvo – SC Voždovac 2012

U sportskoj hali u Novom Bečejeu dobili smo još jednu ekipu koja je izborila opstanak u ligi, a to je Jedinstvo. Znali su domaći kakva ekipa stiže te su je spremno dočekali. Igrao se egal sve do 9. minuta a onda su domaći preuzeli “palicu” i dirigovali u svom ritmu. Na poluvreme se otišlo 18:12 a na kraju je bilo 30:28. Po 7 golova upisali su Jovan Ristić (Jedinstvo) i Jovan Jovanović (Voždovac).

Morava – Požarevac

U Velikoj Plani dočekana je ekipa Požarevca koja je ubeležila 11 poraza na 21. utakmici. Ovoga puta poraz su doživeli od ekipe Morave koja je svojom odbranom udaljila Požarevac od željenog cilja. Rezultat 34:30 (18:12). Najefikasniji bio je Vladimir Antić sa 10 golova (Morava) a za igrača utakmice proglašen je Nenad Tasić takođe iz ekipe Morave.