Retrospektiva 16. kola Prve rukometne lige “Istok” – Žene

Vranje – Hajduk Veljko

Rukometašice Vranja došle su do druge pobede u drugom delu sezone pobedivši ekipu Hajduk Veljka iz Negotina rezultatom 21:16 (7:6). Nismo videli puno golova a možemo reći da je u prvom poluvremenu bilo i te kako zanimljivo za stotinak gledalaca u Vranju. Krenule su Vranjanke ali Hajduk Veljko je držao utakmicu u egalu da bi poveo i otišao na +2. Vratile su se brzo Vranjanke u utakmicu i na poluvreme otišle sa +1. Mnogo bolju igru pokazale su u drugom delu kada je gol razlika neprestano rasla i u jednom trenutku na semaforu stojala 20:15 da bi minut kasnije sirena označila kraj utakmice. Rukometašice Vranja se trenutno nalaze na 4. mestu dok je Hajduk Veljko nazadovao i sada zauzima 10. Najefikasnija na utakmici bila je Anđela Stanimirović sa 7 pogodaka (Hajduk Veljko) a za igračicu utakmice proglašena je Sara Spasić (Vranje).

Snimak cele utakmice: Vranje – Hajduk Veljko

Vlasotince – Naisa 2

Drugi tim Naise otputovao je u Vlasotince gde je ponovo „uzeo“ 2 boda. Ovoga puta Naisa 2 je slavila rezultatom 22:31 (13:23). Ovom pobedom Naisa je došla do četvrte u nizu gde je želja da pokušaju mlade devojke Naise da pomrse konce u sledećem kolu ekipi Đerdapa. Najefikasnija na ovoj utakmici bile su kapitenka ekipe Magdalena Petković i igračica utakmice Maša Rajković sa 9 pogodaka. Kod ekipe Vlasotinca najefikasnija je bila Sandra Petković sa 7 golova.

Snimak cele utakmice: Vlasotince – Naisa 2

Žitorađa – Đerdap

Lakše nego što se očekivalo, rukometašice Žitorađe su nadigrale gošće iz Kladova, lidera na tabeli Prve rukometne lige za žene, grupa Istok. Konačan rezultat od 29:21 (17:8) pokazuje više nego nadmoćnost domaćina nad lošim izdanjem Đerdapa. Od starta su domaće igračice krenule silovito, povele sa 7:1 i povećavale tokom prvog poluvremena prednost, koja je na kraju iznosila 9 golova razlike. Početkom drugog poluvremena Đerdap je malo konsolidovao svoje redove, pa je u jednom trenutku prednost domaće ekipe iznosila samo 4 gola. Međutim, igračice Žitorađe su pojačale svoju igru u odbrani, što je na kraju rezultiralo konačnim ishodom od 8 golova razlike. Najefikasnija na utakmici bila je Sonja Simonović sa 8 pogodaka koja je i proglašena za igračicu utakmice.

Snimak cele utakmice: Žitorađa – Đerdap

Bor RTB 2 – Rtanj

Mlada ekipa Bora dočekala je znatno iskusniju ekipu Rtnja koja se nalazi na sredini tabele. Nadmoć gošći se videla od samog početka ali rezulta nije pokazao tako 21:26 (12:13). U prvom poluvremenu mlade rukometašice Bora borile su se kao lavice na terenu da bi na odmor otišle sa samo gol zaostatka. U drugom delu raspucale su se gošće i već u ranom periodu igre otišle na +4 što je za mlade rukometašice Bora bilo na kraju nedostižno. Najefikasnija bila je Milica Miladinović koja je „pucala“ 11 puta a za igračicu utakmice proglašena je golmanka Marija Marijanović takođe iz ekipe Rtnja.

Dubočica – Radnički

U Leskovcu je Dubočica dočekala ekipu iz Svilajnca. Radnički je pokazao veliku želju za pobedom koja je tek prva u drugom delu prvenstva gde je slavio rezultatom 19:34 (9:18). Krenule su gošće na samom početku serijom od 7:0 gde je već mogao pobednik da se pretpostavi. Pokušavale su mlade Leskovčanke nekako da ublaže ovu razliku pa su na poluvreme otišle sa -9. Milovan Ćirković nije dao svojim rukometašicama da se predaju gde je podigao motivaciju u drugom poluvremenu i domaće igračice su zaigrale kao da je 0:0. Kod gostiju, na ovoj utakmici se nisu upisale samo golmanke a najefikasnije sa po 6 pogodaka bile su Anđela Lazović, Marija Pilipović i Đurđa Vujaklija. Kod domaćih, Milica Lazarević se upisivala 7 puta.

Jagodina 2 – Radan

Rukometašice Jagodine su posle velike borbe u svojoj hali “JASSA” savladale nezgodnu ekipu Radana iz Lebana koja “juriša” ka samom vrhu tabele. Od samog početka izabranice Marka Markovića pokazale su da neće da pokleknu znatno iskusnijoj ekipi već su pokazale “zube” i slavile sasvim neočekivano rezultatom 27:24 (13:11). Od samog početka trener domaće ekipe tražio je pribranost kod svojih igračica što su poštovale većim delom utakmice. Različitim odbranama Jagodinke su zaustavljale teške napade gostiju i može se reći iz vrhunske odbrane organizovale još bolje napade što je 70ak gledalaca u hali “JASSA” pozdravljalo gromoglasnim aplauzom.