Retrospektiva 16. kola Prve rukometne lige “Istok” – Žene

Vranje – Hajduk Veljko

Rukometašice Vranja došle su do druge pobede u drugom delu sezone pobedivši ekipu Hajduk Veljka iz Negotina rezultatom 21:16 (7:6). Nismo videli puno golova a možemo reći da je u prvom poluvremenu bilo i te kako zanimljivo za stotinak gledalaca u Vranju. Krenule su Vranjanke ali Hajduk Veljko je držao utakmicu u egalu da bi poveo i otišao na +2. Vratile su se brzo Vranjanke u utakmicu i na poluvreme otišle sa +1. Mnogo bolju igru pokazale su u drugom delu kada je gol razlika neprestano rasla i u jednom trenutku na semaforu stojala 20:15 da bi minut kasnije sirena označila kraj utakmice. Rukometašice Vranja se trenutno nalaze na 4. mestu dok je Hajduk Veljko nazadovao i sada zauzima 10. Najefikasnija na utakmici bila je Anđela Stanimirović sa 7 pogodaka (Hajduk Veljko) a za igračicu utakmice proglašena je Sara Spasić (Vranje).

Snimak cele utakmice: Vranje – Hajduk Veljko

Vlasotince – Naisa 2

Drugi tim Naise otputovao je u Vlasotince gde je ponovo „uzeo“ 2 boda. Ovoga puta Naisa 2 je slavila rezultatom 22:31 (13:23). Ovom pobedom Naisa je došla do četvrte u nizu gde je želja da pokušaju mlade devojke Naise da pomrse konce u sledećem kolu ekipi Đerdapa. Najefikasnija na ovoj utakmici bile su kapitenka ekipe Magdalena Petković i igračica utakmice Maša Rajković sa 9 pogodaka. Kod ekipe Vlasotinca najefikasnija je bila Sandra Petković sa 7 golova.

Snimak cele utakmice: Vlasotince – Naisa 2

Žitorađa – Đerdap

Lakše nego što se očekivalo, rukometašice Žitorađe su nadigrale gošće iz Kladova, lidera na tabeli Prve rukometne lige za žene, grupa Istok. Konačan rezultat od 29:21 (17:8) pokazuje više nego nadmoćnost domaćina nad lošim izdanjem Đerdapa. Od starta su domaće igračice krenule silovito, povele sa 7:1 i povećavale tokom prvog poluvremena prednost, koja je na kraju iznosila 9 golova razlike. Početkom drugog poluvremena Đerdap je malo konsolidovao svoje redove, pa je u jednom trenutku prednost domaće ekipe iznosila samo 4 gola. Međutim, igračice Žitorađe su pojačale svoju igru u odbrani, što je na kraju rezultiralo konačnim ishodom od 8 golova razlike. Najefikasnija na utakmici bila je Sonja Simonović sa 8 pogodaka koja je i proglašena za igračicu utakmice.

Bor RTB 2 – Rtanj

Mlada ekipa Bora dočekala je znatno iskusniju ekipu Rtnja koja se nalazi na sredini tabele. Nadmoć gošći se videla od samog početka ali rezulta nije pokazao tako 21:26 (12:13). U prvom poluvremenu mlade rukometašice Bora borile su se kao lavice na terenu da bi na odmor otišle sa samo gol zaostatka. U drugom delu raspucale su se gošće i već u ranom periodu igre otišle na +4 što je za mlade rukometašice Bora bilo na kraju nedostižno. Najefikasnija bila je Milica Miladinović koja je „pucala“ 11 puta a za igračicu utakmice proglašena je golmanka Marija Marijanović takođe iz ekipe Rtnja.

Dubočica – Radnički

U Leskovcu je Dubočica dočekala ekipu iz Svilajnca. Radnički je pokazao veliku želju za pobedom koja je tek prva u drugom delu prvenstva gde je slavio rezultatom 19:34 (9:18). Krenule su gošće na samom početku serijom od 7:0 gde je već mogao pobednik da se pretpostavi. Pokušavale su mlade Leskovčanke nekako da ublaže ovu razliku pa su na poluvreme otišle sa -9. Milovan Ćirković nije dao svojim rukometašicama da se predaju gde je podigao motivaciju u drugom poluvremenu i domaće igračice su zaigrale kao da je 0:0. Kod gostiju, na ovoj utakmici se nisu upisale samo golmanke a najefikasnije sa po 6 pogodaka bile su Anđela Lazović, Marija Pilipović i Đurđa Vujaklija. Kod domaćih, Milica Lazarević se upisivala 7 puta.