Retrospektiva 16. kola Prve rukometne lige “Istok” – Muškarci

Rtanj – Heba

Rukometaši Rtnja su u nedelju na svom terenu porazili nezgodnu ekipu Hebe iz Bujanovca rezultatom 32:24 (15:10). Heba ponovo nije uspela da upiše bodove što govori činjenica da su u prolećnom delu zabeležili tek 1 bod. Ekipa Rtnja se nalazi u sličnoj situaciji gde je upisana prva pobeda u drugom delu prvenstva. Najefikasniji na utakmici bio je igrač Hebe Uroš Savković koji je pogađao 9 puta mrežu domaćina a za igrača utakmice proglašen je Darko Glukčević koji je bio prezican 6 puta.

Radnički – Jagodina

Prvoplasirana ekipa Jagodine otputovala je u Ćupriju gde je bez puno muka slavila rezultatom 22:27 (11:15). U prvom delu prvenstva u hali „JASSA“ viđena je mnogo neizvesnija utakmica nego sada u hali „Ada“ u Ćupriji. Domaća ekipa povela je samo jednom na utakmici i to na samom početku. Jagodinci su prebacili u viši stepen i ekspresno otišli na +4 gde su završili prvi deo igre. Radnički nije dozvolio Jagodincima da se „odlepe“ gde su imali zaostatak od -2 do -5. U 50. minutu gosti prave seriju pogodaka i najavljuju nova 2 boda koja mogu da odvedu pojačanu Jagodinu u viši rang gde 2015. godine nije imala puno sreće. Najefikasniji na utakmici bio je igrač Radničkog Jovan Poskurica sa 7 golova a za igrača utakmice proglašen je penaldžija Jagodine Aleksandar Stanojević koji je postigao isto toliko golova (3 iz igre).

Aleksinac – Pirot

U subotu 13. aprila 2019. godine sa početkom od 19 časova, odigrana je utakmica između domaćina RK “Aleksinac” i gostujućeg tima RK “Pirot” u hali sportova u Aleksincu. Nadmoć tima domaćina rezultirala je ubedljivom pobedom i rezultatom 15:10 na poluvremenu, i 33:21 na kraju utakmice. U timu RK “Aleksinac” dobrom igrom su se istakli sledeći igrači, Nemanja Ristić sa postignutih 9 golova, Nemanja Đorđević sa postignutih 5 golova i opet je zablistao i odigrao utakmicu na zavidnom nivou mladi Ognjen Trivunac sa postignutih 6 golova. Predsednik RK “Aleksinac” Ilija Krstić ističe da nakon nerešenog rezultata sa RK “Bujanovac” i pobede nad RK “Pirot” tim ide uzlaznom putanjom i poziva roditelje da podstiču svoju decu da se bave sportom i pomognu ideju osnivanja škole rukometa za sve male rukometaše, u pripremi za narednu sezonu mini rukometne lige na teritoriji Republike Srbije. U narednom kolu RK “Aleksinac” boriće se protiv RK “Jastrebac” iz Blaca u gostima.

Snimak cele utakmice: Aleksinac – Pirot

Paraćin – Jastrebac

Vrlo mlada ekipa Paraćina je u svom sportskom centru dočekala ekipu Jastrepca iz Blaca gde su slavili rezultatom 30:26 (18:12). Od samog početka Paraćinci su pokazali zube gde je gol razlika postepeno rasla i na desetominutni predah se otišlo sa osetljivih +5. Strateg domaćih, Bojan Stanković nije dozvolio svojim igračima da se opuste već su dodali has i sprečavali jake napade gostujuće ekipe. Po 7 golova postigli su Dimitrije Stolić i Lazar Milinčić (Paraćin) dok su se jednom manje upisivali Dalibor Radenković i Miloš Knežević. Rukometaši Paraćina “beže” 1 bod ekipi Pirota.

Snimak cele utakmice: Paraćin – Jastrebac

Bor – Zaječar

Rukometaši Zaječara nakon jednog slobodnog vikenda odigrali su “Timočki derbi” protiv ekipe Bora gde su slavili rezultatom 25:31 (12:15). Na početku je izgledalo kao da bi Borani mogli da dođu do bodova a Zaječarci su u 26. minutu iskoristili pad domaće ekipe i preokrenuli rezultat u svoju korist gde su na poluvreme otišli sa +3. U drugi deo momci Jugoslava Petrovića ušli su mnogo odlučnije što pokazuje rezultat u 53. minutu gde je na semaforu sijalo 18:27. Do kraja gosti su spustili tempo što su iskoristili Borani da priđu na 25:31. Zaječarci se nalaze na drugom mestu lige dok su Borani zadržali 5. poziciju.