Retrospektiva 14. kola Super B lige – Žene

0
284

Sloven – Vrbas

Rukometašice Vrbasa zasluženo su slavile protiv ekipe Slovena rezultatom 29:19 (14:9). Aleksandra Mitić i Katarina Mančić ubeležile su po 7 golova na ovom meču što je bilo sasvim dovoljno za ovu razliku i da se Vrbas zadrži na prvom mestu Super B lige koje vodi u Superligu. U ekipi Slovena po 4 puta su se upisivale Milica Aćimović i Jelena Markuš.

Kučevo – Pirot

Kučevo nastavlja u dobrom ritmu i sve je bliže zoni koje garantuje opstanak. Ekipa Pirota koja je vrlo nezgodna i u ligi znaju da su ove devojke “defanzivno” nastrojene, ovoga puta to nisu pokazale. Jovana Stoiljković je razarala mrežu gošći gde je postigla 7 golova dok je 2 manje ubeležila Anđelka Milanović. Pirot je nametnuo svoj ritam u prvom poluvremenu ali ubrzo su se probudile domaće igračice i u drugo poluvreme ušle mnogo ofanzivnije gde su preokrenule rezultat i slavile na ovom meču 28:22 (11:12). Kučevo se trenutno nalazi an 10. poziciji sa 10 bodova dok je ekipa Pirota na 8. sa 11.

ORK Beograd – Sloga

Vrlo teško gostovanje imale su rukometašice iz Petrovca na Mlavi. Gostovale su veomaa nezgodnoj ekipi koja se i dalje bori za ulazak u viši rang gde su poražene 23:20 (12:10). Rukometašice Beorada tokom celog meča imale su vođstvo da bi na kraju zasluženo slavile. Najstarija na terenu, Vanja Đorđević koja ima Superligaško iskustvo pokazala je Beograđankama da je ona predvodnik na terenu i pogađala čak 12 puta dok su domaće rukometašice, Jelena Zečeveć i Kostrešević upisale po 7 pogodaka.

Pančevo – Napredak 12

Rukometašice Napretka napravile su iznenađenje u Pančevu u hali “Strelište” gde su savladale nešto iskusniju ekipu Pančeva rezultatom 22:20 (11:6). Može se reći da je prvo poluvreme za Kruševljanke bilo presudno kada su primile samo 6 pogodaka za 30 minuta. Držale su se Pančevke do 13. minuta a onda su gošće krenule vrlo ofanzivno i došle do osetnije razlike. U drugom delu igre domaćin je pokušao da zapreti ali nije bilo pomoći osim rezultatske klackalice od 2-3 gola prednosti gošći. Najefikasnija na meču bila je Jelena Knežević iz ekipe Napretka a za igrača utakmice proglašena je Eva Milosavljević. Najefikasnija kod domaćina bila je Ivana Arsić sa 6 golova.

Požarevac – Železničar

Rukometašice Požarevca dočekale su na svom terenu vrlo iskusnu ekipu iz Inđije koja je ubedljivo slavila na ovom meču. Pokušavale su da se odupru pritisku Požarevljanke ali to je trajalo samo 20ak minuta a onda su gošće stegle u odbrani i raspucale u napadu. U drugom poluvremenu domaća ekipa se totalno rasula gde je već u 49. minutu gost vodio 27:17 i čekala se samo konačna razlika na razočarenje publike u Požarevcu koja je bila na tribinama. Krajnji rezultat 19:37 je pravi opis gošći koje svim snagama jurišaju ka najvišem rangu takmičenja.

Topličanin – Radnički 1964

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 14. kola kola Super B lige za žene poražene u Prokuplju od ekipe Topličanina rezultatom 31:27,poluvreme 11:14. I pre početka utakmice znalo se da će gostovanje Topličaninu biti izuzetno teško, uzevši u obzir da je domaćin u zimskoj pauzi pojačan sa 6 igračica. Krenule su gošće silovito i u petom minutu imale plus 3 pogotkom Ajlin Bjelak (2:5), međutim domaće igračice serijom 5:1 prvi put prelaze u vođstvo (7:6, 16. min.). Nakon egala (9:9) u 19. minutu, Kragujevčanke pojačavaju ritam i na odmor odlaze vođstvom 11:14. Dobro su otvorile gostujuće igračice drugi deo igre, imale dva puta po 4 pogotka prednosti, međutim Prokupčanke u 40. minutu dolaze do izjednačenja (17:17). Četiri naredna minuta se igralo u ritmu gol za gol, ali nakon toga domaćin prelazi u vođstvo koje nije ispuštao do do samog finiša i privodi utakmicu kraju rezultatom 31:27. Važno je napomenuti da je Radnički u Prokuplje otišao bez prve violine, bolesne Jasmine Kolak dok je na put  krenula Amina Hasanović, koja je i pored visoke temperature odbranila 4 sedmerca. Sve igračice su dale maksimum borbenosti, zalaganja i angažovanosti. Uprkos porazu, Radnički je zadržao šesto mesto na tabeli sa osvojenih 13 bodova. U redovima domaćina najefikasnija je bila Olja Nikolić sa 8 pogodaka, dok su kod ekipe Radničkog prednjačile Teodora Veličković i Ajlin Bjelak sa po 7 postignutih golova.