Radnički prejak za “Ćurane”

Rukometaši Radničkog su posle teške i iscrpljujuće borbe savladali ekipu Jagodine rezultatom 31:29, poluvreme 16:14 u okviru trećeg kola SBRL za muškarce i tako se izdvojili na čelu tabele sa maksimalnim bodovnim učinkom.

Upozoravao je stručni štab Radničkog da utakmica u Jagodini neće biti nimalo laka, jer je ekipa Jagodine sastavljena od iskunih i prekaljenih igrača, žargonski rečeno „namazanih“.

Poveli su Kragujevčani i održavali prrednost 2 gola razlike sve do 14. minuta i prvog izjednačenja (5:5). Nije u tim trenucima funkcionisala najbolje igra gostiju, nije bilo golmanskih intervencija da podupru greške u odbrani, ali se sve to promenilo od polovine poluvremena. Zategli su igrači Radničkog, profunkcionisala je karakteristična agresivna igra u odbrani i golom Radenovića u 20. minutu, na semaforu stoji 7:11. Činilo se da je Radnički konačno preuzeo konce igre u svoje ruke, no Jagodinci se vraćaju u igru, par puta dolaze na domak izjednačenja, ali se na veliki odmor ipak odlazi rezultatom 14:16.

Nakon prvih 6 minuta drugog dela igre, Radnički ponovo dolazi do maksimalnih 4 gola prednosti (16:20), no nikako nisu uspevali da se odlepe i konačno prelome utakmicu. Iskustvo domaćih igrača je došlo do izražaja, uigranim kombinacijama u napadu nikako nisu dozvoljavali fizički spremnijim igračima Radničkog da im zadaju konačni udarac. Sve do kraja utakmice Radnički je održavao 2 do 4 gola prednosti, tim vođstvom se i ušlo u neizvesnu završnicu, gde je tačku na utakmicu stavio golman gostiju Ognjen Jovanović sa dve vezane odbrane, uz sigurne realizacije Veselina Stevanovića, Medića i Kneževića, iako bez dva isključena igrača u završnici, privodi utakmicu kraju konačnim rezultatom 29:31.

U redovima domaćina najefikasniji je bio Aleksandar Stanojević sa 7 pogodaka, dok su kod ekipe Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Dušan Medić i Veselin Stevanović sa po 7 pogodaka.

Igrač utakmice: Veselin Stevanović

RK Jagodina –RK Radnički: 29:31 (14:16)

Jagodina: Hala “JASSA”. Gledalaca: 300
Sudije: Darko Grubački i Dušan Vojvodić
Sedmerci: Jagodina 5 (5), Radnički 5 (5)
Isključenja: Jagodina 4 min, Radnički 6 min

Jagodina: Petrović, Jovanović, Stojanović 3, Matić 4, Jelić 2, Stanojević 7, Mitrović 1, Stevanović 4, Dilić 3, Stefanović 5, Dimitrijević, Avramović.

Radnički: Jovanović (6 odbrana), Stošić, Ristić, V. Stevanović 7, Mutavdžić, Lekić (3 odbrane), Dobrosavljević 1, Knežević 5, M.Stevanović, Radenović 2, Stanojev, Bogdanović 2, Tomić 5, Janićijević, Medić 7, Petrović.

Narednog vikenda Radnički će ugostiti ekipu Žitorađe u okviru 4. kola Super B lige a Jagodine putuje na Kosovo gde će odmeriti snage sa ekipom Mokre Gore iz Zubinog Potoka.