Rukomet kreće odavde

Radnički iz Ćuprije poneo 2 boda iz Aleksinca!

2 min traje čitanje

U subotu od 19 časova u sportskoj hali u Aleksincu snage su odmerile ekipe Aleksinca i Radničkog iz Ćuprije. Da će ovo biti derbi svedoči to da su obe ekipe od početka ozbiljno shvatile ligu i pokazale želju za višim rangom.

Rukometaši Radničkog su ovoga puta slavili rezultatom 27:28 (14:16) i tako se približili ekipi Jastrepca koja do sada nema nijedan poraz.

Od samog početka Aleksinac je vodio ali ubrzo došlo je do preokreta te su gosti preuzeli vođstvo ali samo na kratko. Do 14. minuta ponovo je vodio Aleksinac ali onda je četa Miroslava Stanisavljevića dodala gas i ponovo preokrenula rezultat. Održavali su Ćupričani odstojanje i na kraju prvog dela Jovan Poskurica odvodi Radnički na poluvreme sa 2 gola viška.

Drugi deo krenuo je u znaku gostiju, povećali su na +3 ali ubrzo su se domaći konsolidovali i poravnali rezultat. Nakon 40. minuta domaći prelaze u vođstvo koje održavaju sve do 52. kada gosti prebacuju u viši stepen i u jako neizvesnih 8 minuta ipak odnose 2 boda nazad u Ćupriju.

Najefikasniji na utakmici bio je igrač Radničkog Jovan Poskurica sa 8 golova te je proglašen za igrača utakmice. Kod domaćina Ognjen Trivunac je postigao 7 golova.