Ponovo se probudio Labin: Zamet pao u Rijeci!

0
298

Da labinski rukometaši nisu pobedili u Rijeci, gotovo da bi već polako mogli da se smatraji glavnim kandidatima za ispadanje, uz već prežaljeni Rudar iz Ruda. Međutim, sjajnom prezentacijom, pogotovo u završnici susreta, Rudan Labin uspeo je da osvoji dva boda koja nude mir pred domaći susret s Goricom.

Prvo ozbiljnije vođstvo imaju tek u 33. minutu kad Ratkajec pogađa za 11:14. Nakon toga se Riječani vraćaju na 14:15 u 42. minutu preko Glavaša, a onda jednostavno nestaju s parketa. Naime, do 51. Kovari im prave seriju 1:6 i “beže” na 15:21. Tad je susret, što se pobednika tiče, bio gotov.

Domaćinu ništa nije išlo, promašili su dva sedmerca, a dva im je još i odbranio najbolji pojedinac u gostujućim redovima, Korado Juričić koji je susret završio s 15 odbrana (45%). Osim njega, sjajan je bio i Mario Ratkajec sa sedam golova.

RIJEKA – SD Zamet – Gledalaca: 150 – PREMIJER HMRL – LZO – 4. KOLO
SUDIJE: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (Osijek)

ZAMET – RUDAN LABIN 21:25 (10:12)

ZAMET: Lučin F., Dunato, Mozetić 1, Grgurević, Lučin T. 1, Njegovan 1, Jeličić 2, Sorić, Tomljanović 1 (1), Babić 1, Mrakovčić, Viskić, Glavaš 4, Starčević 1, Martinović 2, Načinović 7
Trener: Nedjeljko Lalić
Sedmerci: 1/5, Isključenja: 2 minuta (Lučin T. 2)

RUDAN LABIN: Derossi 1, Mileta 4 (2), Gajica, Šehić, Juričić, Vozila, Ratkajec 7, Husejnagić, Štingl, Bučaj 1, Kostić, Ćopić, Griparić 1, Miličević, Marić 5, Puljić 6
Trener: Ilija Lovrinović
Sedmerci: 2/2, Isključenja: 8 minuta (Puljić 4, Bučaj 2, Kostić 2)