Nišlije sjajne u Pančevu: Železničar došao do bitnih bodova protiv Dinama!

Velika pobeda rukometaša Železničara. Tamo gde je prethodne tri sezone, od domaćih klubova, pobedila samo jednom Vojvodina, Nišlije su osvojile velika dva boda i napravile lepu uvertiru za dvomeč sa češkom Karvinom u Čelendž kupu. Prvi meč igraće se već u subotu od 18:30 časova u Čairu. Železničar je ponovo odigrao krajnje dramatičnu utakmicu, na jednu loptu. Manje od četiri minuta pre kraja gubio je sa 27:25, ali je meč završio serijom 3:0, a u poslednjim trenucima Kocić je sačuvao pobedu odbranivši šut Šotića sa krila.

Gosti su poveli golom Jevtića, a na naredni gol čekali su sedam minuta. U tom periodu Dejan Zlatanović skinuo je tri zicera Nišlijama koje su sa igračem manje primile dva gola. Dinamo je, dakle, vodio sa 3:1, ali su Nišlije odgovorile serijom 3:0 i minimalnu prednost mudrom igrom čuvale do 9:8 (23. minut). Bilo je ovo daleko najbolje odbrambeno izdanje Železničara ove sezone, mada se mora napomenuti da je Dinamo nastupio bez kompletne bekovske linije (Vučković, Dimitrijević, Mitrović). Serijom 4:0 Dinamo je poveo sa 12:9, ali je istovetnom serijom, posle promene odbrane u 5-1, odgovorio „Želja“ uz dva vezana gola Stanojevića. Poslednjih 30 sekundi prvog poluvremena Železničar je imao napad na 14:13 i umesto da na odmor ode sa bilo kakvom prednošću, načinjena je jeftina greška i primljen gol, maltene, uz zvuk sirene.

Na početku drugog poluvremena igralo se gol za gol, a onda sjajni Aca Stojanović vezuje dva pogotka sa igračem manje za 20:18. Imale su Nišlije napad za plus tri sa igračem više, ali je svirano probijanje. „Želja“ je ušao u nešto lošiji period igre, što je domaćin iskoristio da preokrene, a posle dva realizovana sedmerca Kostadinovića, bilo je 27:25 za Dinamo u 57. minutu. Stojanović je smanjio, kontra za Spasića nije prošla, ali jeste sledeća za Stojanovića. Na drugoj strani, iskučljen je Stanojević na minut i po pre kraja, ali je odbrana ponovo odradila posao, a Spasić u kontri postavio konačnih 28:27. Dinamo je imao pun minut za poslednji napad, ali je Kocić zaustavio pokušaj Šotića.

ARKUS LIGA: DINAMO-ŽELEZNIČAR 27:28 (14:14)

Pančevo, 13. novembra. Hala „Strelište“. Gledalaca: 200. Sudije: Ivan Mošorinski i Aleksandar Pandžić. Sedmerci: Dinamo 3(3), Železničar /. Isključenja: Dinamo 6, Železničar 8 minuta.

DINAMO: Zlatanović (9 odbrana), Radovanović (3 odbrane), Milošević 2, Pavlović, Bunjevčević 5, Šotić 6, Savić 2, Jezdimirović 1, Distol, Milenković, Barudžić 1, Golubović 2, Kostadinović 7(3), Milunović 2, Vučković, Mitrović.

ŽELEZNIČAR: Kocić (10 odbrana), Matović, Stošić, Bojan Radivojević, Milovanović 5, Stanojević 3, Petrović, Boris Radivojević, Milosavljević 1, Spasić 5, A. Stojanović 8, Jevtić 6, Cvetković, Potkonjak, D. Stojanović, Pavlović.

Semafor: 3:3(10), 8:8(21), 12:9(26), 18:20(40), 27:25(56).