Nexe savladalo bitoljski Eurofarm Rabotnik u EHF kupu!

0
191

Znali smo da neće biti lako, ali našički rukometaši se ni ovoga puta nisu dali te je još jedan gostujući klub iz Našica otišao pognute glave. Tvrđava u Našicama i dalje drži i ne popušta.. Odbrana, napad, gledaoci sve funkcioniše onako kako bi bilo koji klub poželeo.

Ovoga puta u Našice je došao klub iz Bitolja HC EUROFARM Rabotnik koji je i u prve dve utakmice u EHF kup Grupa B izgubio, pa su i očekivanja Nexe-a bila vrlo visoka. Tako je i bilo te je RK Nexe ubeležio novu pobedu, nova dva vrlo važna boda i mirniji nastavak takmičenja u EHF kupu. Mora se naglasiti kako je i ovoga puta dvorana bila prepuna te kako je i to sigurno jedan od razloga ovako odlične forme hrvatskih rukometaša koji na terenu čak i zube gube, ali bodove ne. Prvo poluvreme započelo je vrlo dobro, ali pri kraju Gromovi su se malo opustili pa je i rezultat bio nešto lošiji te na poluvreme odlaze s izjednačenim ishodom 10:10. Ipak, svlačionica, nekoliko minuta tradicionalnog resetovanja i utakmica u drugom poluvremenu izgleda mnogo kvalitetnija za RK Nexe. U jednom trenutku gostujući Rabotnik gubi s 8 golova razlike, ali to se na kraju utakmice malo ipak smanjuje te Gromovi pobedu odnose s +5 i rezultatom 23:18.

• Ovom prilikom želimo čestitati igračima na stvarno velikoj požrtvovnosti i novoj pobjedi uz napomenu kako nema predaha te već u srijedu 27.02.2019. odlazimo put Požege gdje se igra Kup Hrvatske 1/8 finala Požega – Nexe s početkom u 19 sati. kažu iz uprave našičkog tima.

EHF kup Grupa B 3. kolo

RK NEXE – HC EUROFARM RABOTNIK 23:18 (10:10)

Dvorana OŠ kralja Tomislava, Našice

Gledaoca: 2560

Sudije: Erdoan Vitaku i Arsim Vitaku
Delegat: Ivan Dolejs

NEXE: Lelić, Šipić 7, Gadža 2, Leban, Eter, Zrnić, Barišić Jaman 2, Car (13 odbrana), Buvinić 4, Jelinić 4, Vida, Lončar, Lavrič 1, Tomić 2, Jaganjac 1, Celebi
Trener: Hrvoje Horvat

EUROFARM RABOTNIK: Ojleski 2, Markoski 1, Talevski, Stjepanović 2, Trajkovski, Memić, Kuzmanovski 3, Radović 1, Chanevski (13 odbrana), Kukoski, Krstevski 1 , Ostroushko 6, Gradjan 1, Djukić 1, Petrovski
Trener: Stevče Aluševski

SEDMERCI: Nexe 0/1 (Zrnić 0/1), Rabotnik –

ISKLJUČENJA: Nexe 4 minuta (Šipić, Lavrič), Rabotnik 4 minuta (Kukoski 2+2)