Nexe pokazalo da ima sjajnu školu rukometa: Selekcija Slavonije lako do prvog mesta na “Partille Cup” u Geteborgu!

Na jubilarnom 50. Partille Kupu, prestižnom rukometnom takmičenju za mlade ekipe koje je odigrano u švedskom Geteborgu, selekcija Slavonije u kategoriji do dvanaest godina bila je najuspešnija i zasluženo osvojila prvo mesto!

U selekciji su bila i dva mlada igrača RK NEXE Borna Tomljanović i Filip Topalović. Mladi slavonski rukometaši su u finalu savladali takođe hrvatskog predstavnika, ekipu Rugvice rezultatom 5:4 i tako odbranili prošlogodišnju titulu.

Na ovom prestižnom takmičenju, slavonska ekspedicija je nastupila s čak 3 selekcije.

U kategoriji do 13 godina, pod vođstvom trenera Matije Fumića iz RK Valpovka i  Marka Blaževića iz RK Nexe, ekipa je s 8 pobeda i jednim porazom osvojila treće mesto. U ekipi su bili i našički rukometaši Stjepan Javorček i Karlo Božić.

Najstarija selekcija (igrači rođeni 2004. god.) zauzeli su 5. mesto s takođe 8 pobeda i jednim porazom. U ovoj su selekciji nastupali Bodin Hrkać i Josip Kolarić.