Mačvanske “Lisice” pobedile Lavove iz Bačke Palanke!

U sedmom kolu Super B lige Srbije, ORK „Mačva“ savladala je ekipu RK „Lavovi BP“ iz Bačke Palanke, rezultatom 26:20.

Ovaj uzbudljivi meč je obeležila bespoštedna borba oba tima. Gostujuća ekipa u prvom delu igre beleži  neznatnu prednost, ali zahvaljujući uigranosti i velikoj želji za pobedom, domaćin je u 21. minutu ostvario preokret.

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 15:11. Uigrani i precizni u pogađanju mreže, mačvanski rukometaši uspeli su u jednom trenutku da postignu razliku od sedam golova, ali se nije predavala ni gostujuća ekipa. U prepunoj hali u Bogatiću, uz publiku koja je još jednom pokazala kako se voli i najvija za svoj klub, ORK “Mačva” pobedila je rivala, tim RK “Lavovi BP” rezuzltatom 26:20.

Kapitan Mačve, Milutin Šile Dragićević osam puta se upisao u strelce. Ovim pobedom mačvanski rukometaši izbili su na drugu poziciju na tabeli, sa osvojenih devet bodova, dva manje od trenutnog lidera RK „Vrbas Petrol“.

Narednog vikenda ORK „Mačva“ gostuje ekipi RK „Jedinstvo“ u Novom Bečeju. A Lavovi BP će ugostiti Crvenku.