Leotar u “infarkt” završnici savladao Brčane!

0
243

U 10. kolu Premijer lige BiH RK “Leotar” savladao je na svom parketu RK “Lokomotiva” iz Brčkog 27:26 (13:12).

Bila je to ubudljiva utakmica dva stara znanca iz Prve lige Republike Srpske i dva trenera koja su nekad igrala u Metaloplastici. Na jednoj klupi sedeo je član zlatne generacije Metaloplastike Milan Simonović, a sa druge proslavljeno desno krilo i osvajač tri bronzane medalje u dresu Jugoslavije Žikica Milosavljević. Ovo je bio odličan susret obe ekipe koje su pokazale da mogu da se nose sa svim premijerligašima BiH, a to se pokazalo u dosadašnjim igrama kao i večeras. Gosti su bolje otvorili utakmicu i najavili da nisu u Trebinje došli sa belom zastavom. Domaćini su dekoncentrisano ušli u meč, promašili nekoliko zicera i dali mogućnost Brčacima da dođu u vođstvo od tri gola razlike 4:7. Trebinjci su non-stop u zaostatku sve do 27. minuta kada dolaze u vođstvo od 12:11 i na kraj odlaze sa minimalnom prednošću 13:12.

Drugih 30 minuta domaćini vode sa tri gola razlike 17:14 u 35. minutu i to vođstvo održavaju sve do 45. minuta kada je na semaforu pisalo 20:20. Tada gosti dolaze u prednost od jednog gola i to održavaju sve do 56. minuta i rezultata 25:26. Tada golovima Glendže i Ražnatovića u 57. i 58. minutu stavljaju tačku na konačan rezultat koji se nije menjao u zadnja dva minuta. Velika zahvalnost duguje se i gledaocima koji su igrače Leotara bodrili kad je bilo najvažnije. Standardno dobar u redovima domaćina bio je kapiten Radović sa 10 odbrana, a kod gostiju isto golman Subotić sa 15 odbrana.

Pre utakmice trener Milan Simonović rekao je svojim igračima da Leotar nije nepoznanica za protivnika i da njegovi igrači imaju problem kod sebičluka koje se nikako ne može iskoreniti.

Moji igrači moraju da shvate da je rukomet kolektivna igra i da nije ovo igra pojedinaca. Naš slogan je ‘Mi smo tim Leo” i stalno to ponavljam. Mi danas nismo igrali kao tim i mnogo smo igrali pojedinačno. Ja ću na tome insistirati i ako to ne prihvate sami će sebe diskvalifikovati jer je tim na prvom mestu i igraće onaj ko želi da igra timski, naglasio je Simonović.

Leotar nakon 10 kola ima sedam pobeda i tri poraza, a u sledećem kolu je gost RK “Borac M:TEL” u Banja Luci.

RK “Leotar”: Savović, Draganić 5, Bojović, Miličević 3, Milojević 3, Tasovac, Spaić, Mićić, Ninković 1, Srdanović 1, Uljarević 1, Janković 4, Glendža 5, Ražnatović 1. Trener: Milan Simonović.

RK “Lokomotiva”: Vukoje 4, Hercegovac, Đurkić 5, Dragutinović 6, Krivokapić, Mijatović, Petrović, Đukić, Đorđević, Baraković 1, Subotić, Inić 5, Duvnjak 5, Rikanpović. Trener: Žikica Milosavljević.

Tekst: Svijet rukometa