Kikinda porazila subotički Spartak Vojput!

0
286

Rukometaši Spartaka poraženi su pred svojim navijačima od ekipe Kikinde sa 26:21 u utakmici u kojoj su subotičani pokazali bledo izdanje.

Uprava kluba je pre početka utakmice, zahvaljujući sponzoru kluba, nagradila verne navijače majicama sa grbom kluba koji bi u narednom periodu trebalo da bude prepoznatljiv deo opreme subotičke publike u podršci ekipe koja se bori u društvu najboljih u Srbiji.

Subotičani pojačani dolaskom Milana Potpare i Nebojše Bozoljca nisu uspeli da zaustave napade kikinđana a posebne muke zadavao im je raspoloženi golman Miškov Slavko koji je i proglašen za najboljeg igrača susreta. Na samom početku se videlo da su domaći u meč ušli sa nepotrebnim grčem. Iskoristili su to protivnici te golovima Trninića i Vrgovića poveli sa 2:0. Spartak je prvi gol postigao u 7. minutu kada je Karan Dejan smanjio na 1:2. Dva minuta kasnije Petrović Strahinja je doneo poravnanje i nadu subotičkoj publici da je početni pritisak ostao iza igrača Spartaka. Međutim, usledila je serija Kikinde od četiri gola u nizu za 2:6 u 16. minutu susreta. Domaći su polako lomili otpor protivnik i dva minuta pre kraja prvog dela golom Kojadinovića prišli na samo gol zaostatka, 7:8. Umesto izjednačenja Kikinda je preko Trumbetaša i Kurteša na odmor otišla sa tri gola prednosti 7:10.

U poluvremenu rukometni klub Spartak je predstavio budućnost subotičkog rukometa. Mališani, najmlađi polaznici škole rukometa Subotica i Rk Spartak odigrali su prijateljsku utakmici i pokazali koliko vole ovaj sport. Publika ih je nagradila aplauzom a predstavnik kluba Boris Vuković poklon majicama.

Na žalost domaće publike nastavak sureta nije doneo velikih promena na terenu. Kojadinović je smanjio prednost protivnika koji su vrlo brzo odgovorili i sa dva gola povećali razliku na 12:8 u 34. minutu. Ilija Petrović je svojim prvim golom na utakmici u 39. minutu smanjio na 12:14 i najavio uzbuđenje na utakmici. Raspoloženi igrači Kikinde su uzvratili, golom Vrgović Nikole imali su velikih 6 gola prednosti u 49. minutu, 14:20. Nadu subotičanima dao je Milan Potpara, najefikasniji u domaćim redovim, lepim golom za rezultatski priključak, 19:22 u 55. minutu. Golovima Vrgovića i Trumbetaša, Kikinda je u 57. minutu najavila da će odneti bodove iz Subotice, jer je razlika od 5 golova, 19:24, tri minuta pre kraja za subotičane bila nedostižna.

U sledećem kolu rukometaši Spartaka pred svojom publikom u subotu 23. februara dočekuju ekipu Novog Pazara koja se trenutno nalazi na trećem mestu Super lige i skoro je siguran učesnik plej ofa.