Jastrebac startovao pobedom nad Zaječarom!

U sportskoj hali „Čika Duško Jovanović“ u Blacu odigrano je prvo kolo PRL „Istok“ gde su se sastale ekipe Jastrepca i Zaječara.

Da će ovo biti sjajna utakmica govori to da je u hali bilo 300 ljubitelja rukometa koji su gromoglasno pozdravljali svaki potez Jastrepca koji je vratio svoje igrače i najavio borbu za najveću poziciju.

Nimalo lak protivnik doputovao je iz Zaječara. Prošle godine su važili za glavne favorite ali nisu uspeli da se domognu Super B lige.

Prvo gostovanje i prvi poraz 27:24 (15:12) doživela je četa Nebojše Gicića.

Na početku je izgledalo da će Zaječarci odneti bodove iz Blaca ali u 17. minutu dolaze domaći do izjednačenja a potom prave sjajnu seriju i odlaze 12:9 u 26. minutu. Održavali su vođstvo i na poluvreme otišli sa zasluženih +3.

Drugi deo igre krenuo je dobro po goste koji su u jednom trenutku smanjili na -1 a zatim domaći ekspresno pojačavaju ritam i odlaze na 22:18 u 46. minutu. U 53. gosti stižu do poravnanja a zatim sve nade ruše domaći sa 3 vezana gola gde utakmica zasluženo pripada Blačanima.

Najefikasniji na utakmici bio je Aleksandar Ćirić iz ekipe Zaječara sa 10 pogodaka a za igrača utakmice proglašen je golman domaće ekipe Stefan Jovanović.

U domaćem sastavu najefikasniji bio je Darko Hadžić sa 7, pratio ga je Marko Jovanović sa 6 i Dragan Ranđelović sa 5 golova.

Jastrebac će naredno kolo otputovati u Boljevac a Zaječar će u derbiju kola dočekati Radnički iz Ćuprije.