Izviđač poražen u kupu Bosne i Hercegovine!

Rukometaši Izviđača su poraženi u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH od rukometaša Sloge iz Gornjeg Vakufa – Uskoplje. Izviđač se kako tako držao prvih desetak minuta utakmice, ali u prvog poluvremena usledili su neshvatljivi promašaji i tehničke greške što su domaći rukometaši, nošeni bučnim navijanjem svojih navijača koji su  napunili dvoranu obilato iskoristili. Koliko su „Skauti“ bili neefikasni govori samo šest pogodaka iz prvog poluvremena od čega su tri bila iz sedmeraca. Lošim šutevima „Skauti“ su doslovno proslavili domaćeg golmana Močevića.

U drugom poluvremenu „Skauti“ su donekle popravili realizaciju, ali to, ipak, nije bilo na očekivanom nivou. Za razliku od prvog, u drugom delu su postigli 14 pogodaka i uspeli su da “izvuku” rezultat, koji se može anulirati u revanšu, koji se igra 27.02.2019.godine u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom.

Mora se odati priznanje domaćoj ekipi, koja je pokazala veliku borbenost i želju, koja je vrlo lako mogla doći na uzvrat u Ljubuški s nedostižnom razlikom, ali je u zadnjih 7-8 minuta ispustila visoku prednost (24:15, 54.minut). Serijom 5:2 Izviđač je uspeo da smanji visoku prednost domaćih rukometaša na konačnih „plus“ šest (26:20).

Za efikasniji napad Izviđača u drugom delu zasluge je imao Nikola Đono koji je svih svojih šest pogodaka postigao upravo u tom periodu. Miljan Ivanović postigao je pet pogodaka i to sve šutem sa sedam metara. Dobru partiju ponovno je pružio Milan „Mića“ Vukšić s tri pogotka. Po dva puta u listu strelaca su se upisali Damir Mataga i Duje Maretić. Josip Kvesić skupio je 10 odbrana.

U redovima domaćina najviše pogodaka postigli su: Sedžad Abdurahmanović 8, Goran Biljaka 6, Haris Purić i Tarik Alibegović po 4 pogotka, a odličan je bio i golman Močević.

Rukometaše Izviđača sledeće nedelje očekuju dve utakmice Seha-Gazprom lige, već u sredu u Prešovu (Slovačka) igraju s Tatranom, a subotu, 16.02.2019. u Gradskoj športskoj dvorani ukrstiće koplja s ekipom Steaue iz Bukurešta.