Hansen presudio Norvežanima, Fancuzi pobedili u finišu, “Kockasti” preslišali Špance, Šveđani nadigrali Mađare!

0
235

U Herningu pred 15.000 gledalaca Danci su bez poraza obezbedili narednu fazu gde se nalaze na prvom mestu grupe 2 koja će se odigravati baš u Herningu. Pobedom nad Norvežanima, Danci su za sada u vrlo povoljnoj poziciji koja vodi u ½ finale Svetskog prvenstva. Apsolutni favorit u ovom meču nije prepustio nijednom vođstvo reprezentaciji Norveške koja je delovala vrlo raspoloženo. U 24. minutu krenula je serija Danaca koji su sa 4 gola otišli na 16:11 u 28. minutu. Nisu mogli Norvežani ni do nerešeneog ishoda kako je na početku delovalo  pa su na poluvreme otišli sa zaostatkom od 3 gola. U početku drugog poluvremena Danci ponovo prave seriju gde se odlepljuju na +6 da bi u 44. minutu otišli na 25:16. što je bila najveća gol razlika za Dance. Usledila je serija od 4 gola Norvežana zatim prekida je Oslen pa ponovo su dodali još 3 gde su smanjili vođstvo Danaca na 3 razlike. Mike Hansen preuzima odgvornosti upućuje snažan šut gde je norveški golman ostao nemoćan. Lauge je zatvorio meč u 60. minutu gde su Danci zasluženo slavili rezultatom 30:26. Najefikasniji na meču bio je Hansen sa 14 golova, pratio ga je Lauge sa upola manje dok je kod Norvežana vrlo raspoložen bio Johanesen. Sledeći meč Danci će odigrati sa Mađarima za 2 dana u 20:30 časova.

Horaček i Novotni bili su zaduženi za poslednji meč u grupi A gde su snage odmerili branioci titule Francuzi i Rusi koji su bili autsajderi na ovom meču. Nije baš tako izgledalo obzirom da su Rusi u ovaj meč ušli kao da nema rezlike u kvalitetu. Utakmicu je počeka Rusija serijom od 3 gola ali brzo su Francuzi preokrenuli rezultat u svoju korist. Ponovo Rusi kreću ofanzivno i odlaze na 9:7 da bi ponovo Francuzi sustigli taj rezultat i na desetominutni odmor otišli nerešenim rezultatom. Drugo poluvreme definitivno su obeležili reprezentativci Rusije koji su se poigravali sa Francuzima pa je u jednom trenutku rezultat glasio 21:17. Iako iza sebe Francuzi imaju loš početak drugog poluvremena brzo sustižu taj rezultat jer se desio veliki pad u igri Rusa što govori da su kada je trebalo najviše dali za 8 minuta samo 1 gol gde su branioci šampionske titule Svetskog prvaka to iskoristili i vrlo brzo preokrenuli rezultat u svoju korist koji je na kraju bio 23:22 za Francusku. Najviše šuteva na ovom meču uzeo je Kiseljev koji je pogađao samo 2 puta od moguća 11. Veliko srce imao je i devetnaestogodišnjak, Kosorotov, koji je stvarao velike probleme Vensanu Žeraru i Cirilu Dimulanu. Za igrača meča opravdano je proglašen Viktor Kireev koji je skidao 14 puta snažne šuteve Francuza.

U Minhenu takođe je odigran vrlo zanimljiv meč gde su „Kockasti“ zasluženo slavili 23:19 protiv reprezentacije Španije. Hrvati su zauzeli 1. mesto u grupi 1 koje ako nastave sa dobrim igrama vodi u polufinale. Prvi meč u „Lanxess“ areni Hrvati će odigrati protiv Brazila koji je iznenađenje prvenstva. Na ovom meču egal se igrao sve do 20. minuta kada su Hrvati zapretili i serijom od 5 golova otišli na 12:7 što je totalno zbunilo Špance. Manji pad video se pri kraju prvog dela u igri Hrvatske reprezentacije gde su Španci to iskorstili i vratili se u meč gde je zaostatak bio 3 gola. Drugi deo utakmice po mišljenju mnogih bio je zanimljiviji nego prvi. Videli smo dosta lepih poteza kako u napadu tako i u odbrani. Hrvati su držali „odstojanje“ celo drugo poluvreme a najmanja razlika bila je +2 za „kockaste“ da bi na kraju rezultat apsolutno zasluženo glasio 23:19. Nezaustavljiv na ovom meču bio je kapiten Hrvatske reprezentacije Zlatko Horvat koji je pogađao 8 puta iz 8 pokušaja što je zaista fascinantno. Kod Španaca najviše se istakao Sole sa 5 pogodaka. Rodrigo Korales i Gonzalo Perez de Vargas ubeležili su 10 odbrana dok je Marin Šego sam imao toliko.

Šveđani su u grupi D završili kao prvoplasirani sa svim pobedama. Našli su se u grupi 2 odmah iza Danske sa 4 bodova ali manjom gol razlikom. U ovom meču sa Mađarskom gde su Šveđani bili apsolutni favoriti viđeno je puno lepih poteza kako kod Skandinavaca tako i kod motivisanih Mađara. Šveđani su tek pri kraju zaigrali što je urodilo plodom i na poluvreme otišli sa +1. Tokom celog drugog dela igrao se egal gde su na kraju Šveđani smogli snage i izašli kao pobednici iz ovog meča rezultatom 33:30. Najefikasniji na meču bio je Mate Lekai sa 8 pogodaka dok je kod Šveđana Lukas Nilson upisao 7 pogodaka. Šveđani će prvi meč druge faze odigrati u subotu u 18:00 sa Tunisom dok će Mađari izaći „na crtu“ favorizovanim Dancima.