Filip Skendrović vodio Rudar iz Ruda do novih bodova protiv Preloga!

0
290

Rudari iz Ruda su bez većih problema stigli do novih prvenstvenih bodova.

Nisu baš krenuli najbolje u utakmicu pa je trener Bilić već u 5. minutu (kod rezultata 2:4) pozvao minut odmora i održao im „monolog“.

Nakon toga sve je bilo u znaku domaćina i utakmica je otišla u „jednosmernu ulicu“.

Na odmor se otišlo s +4 za domaćina, a do kraja utakmice ta se razlika udvostručila. Pokušavali su gosti tokom utakmice rezultatski da se približe, no sve je bilo uzalud.

U pojedinim trenucima utakmice bespotrebnim grubim prekršajima nervozu je pojačavao D. Bogović, no sve se brzo smirilo. Odbrana Rudara bila je dovoljno čvrsta, nekoliko puta je upravo odbrambeni blok omogućio lagane pogotke iz kontre, a tokom cele utakmice nezaustavljiv u napadu bio je Filip Skendrović koji je nemilosrdno pogađao svojom razornom levicom. Poseban aplauz publike dobio je golman Filip Cvetković koji se nakon dugog odsustva s terena zbog povrede vratio na teren, a veliki aplauz zaslužio je i mladi Fabian Kušić koji je dobio priliku da postigne poslednji pogodak iz sedmerca („zaljuljao je“ golmana koji je pao na pod te potom hladnokrvno ubacio loptu u nebranjenu mrežu).

Kod domaćina kompletna ekipa odigrala je dobru utakmicu, bolji od ostalih bili su F. Skendrović, Runtas i K. Skendrović, dok su kod gostiju na nivou zadatka bili tek Škvorc, Toplek i golman Koprivec koji je „skinuo“ tri sedmerca.

RUDAR: Žitković (11), Cvetković (2), K. Skendrović 3, Runtas 6, F. Skendrović 9, Kušić 1 (1), Kišiček, Škiljan, Lucević, D. Trčak 2, Tojčić 6 (4), T. Štajnkler 5, Družinec, A. Trčak 2, Fresl, Jurić 2

TRENER: Zvonimir Bilić

PRELOG: Grabant, Lončarić, Koprivec 9 (3), D. Bogović 6, Novosel, Novak 1, Škvorc 7, P. Bogović 2, Mikec, Nestić, Toplek 7 (2), Sermek 1, Zadravec 4, Selimi, Jarža

TRENER: Dubravko Hozjak

SEDMERCI: Rudar 8 (5), Prelog 2 (2)

ISKLJUČENJA: Rudar 10 minuta (Tojčić, Škiljn, D. Trčak, Runtas, A. Trčak), Prelog 6 minuta (Novak, D. Bogović, P. Bogović)

IGRAČ UTAKMICE: Filip Skendrović