Dubrava pobedom u revanšu protiv Maltežana zakazala meč sa Benfikom!

8Rukometaši Dubrave pobedili su i u revanš utakmici prvog kola EHF Kupa maltešku ekipu Swieqi YOBETIT Phoenix 36:21 (15:12) te tako osigurali prolazak u drugo kolo.

Sastav s Malte bio je formalno domaćin u ovoj utakmici jer su oba igrana u dvorani u Dubravi. Ni u ovoj utakmici, kao ni onom odigranom dan ranije kada je Dubrava pobedila 45:22, nije bilo nikakve neizvesnosti. Domaći trener Krešo Ivanković imao je šansu da isproba kompletnu ekipu. Dubrava je igrala koliko je trebalo. Nakon prvog poluvremena imali su plus tri, 15:12.

Onda su u nastavku još malo pojačali ritam, brzo pobegli na veliku razliku i rutinski priveli utakmicu kraju. U 47. minutu, hrvatski predstavnik je imao velikih deset pogodaka razlike, a na kraju 15. Ukupno je gledajući obe utakmice Dubrava pobedila 81:43, tj. s 38 pogodaka razlike.

U redovima Dubrave najprecizniji Karpo Sirotić i Karlo Godec s po sedam pogodaka uz jedan promašaj, kod gostiju ponovo najbolji Henrik Christiansen s osam pogodaka.

Dubravu u drugom kolu čeka portugalska Benfica.

DUBRAVA : Grahovac D., Šutalo, Godec 7, Sirotić 7, Grahovac N. 4, Javor 4, Vučelić 4, Babić 2, Ivanković 2, Topić 2, Grahovac M 1, Kaštelan 1, Mihaljević 1, Maričić, Džaja. Trener Krešo Ivanković