Danska se revaširala Crnogorcima pred punom Rojal arenom!

0
314

Rukometna reprezentacija Crne Gore je u Kopenhagenu pred punim tribinama Rojal arene poražena od svetskih i olimpijskih šampiona rezultatom 37:26. Crna Gora je dobro otvorila utakmicu prvim golom ali je potom Danska uz dva vezana uspela da preokrene. Potom je reprezentacija CG izjednačila na 2:2 ali je usledila serija Danske 5:0. Domaći tim je održavao prednost da bi najveću prednost u prvom poluvremenu stekao pri rezultatu 13:6. Ipak, usledila je odlična serija gostujućeg tima od 4:0 pa je zaostatak smanjen na tri gola. Tako je ostalo i na poluvremenu, rezultat je bio 14:11.

U nastavku je Danska odigrala mnogo bolje od Crne Gore i prednost je polako rasla. Pred sam finiš Danci su imali i najubjedljiviju prednost na utakmici kada je bilo 35:23, do kraja je crnogorski tim uspeo da ublaži poraz, Danska je sa 11 golova razlike obradovala svoje navijače.

U drugoj utakmici grupe Ukrajina je kao gost uz dosta poteškoća savladala Farska Ostrva u gostima rezultatom 26:27.

Pretposljednje 5. kolo Crna Gora će odigrati u gostima 12. juna protiv Farskih Ostrva, dok će u poslednjem kolu dočekati Ukrajinu 4 dana kasnije.