Crnogorke u završnici slavile protiv Severne Makedonije!

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Severnu Makedoniju 22:21 (13:13) u prijateljskom meču, u okviru EHF nedelje.

Crnogorska selekcija iako oslabljena odsustvom povređenih igračica upisala je trijumf, koji predstavlja odličnu proveru pred baraž sa Češkom za plasman na Svetsko prvenstvo.

Utakmica između dva tima počela je podjednako, što potvrđuje rezultat nakon prvog dela – (13:13). U prvih 30 minuta nijedna reprezentacija nije uspela da vodi više od dva gola prednosti. U nastavku utakmice, ekipe su se smijenjivale u vođstvu pa je viđena dramatična završnica, jer je pobednik odlučen u poslednjem trenutku. Makedonija je imala prednost od dva gola, međutim popularne “lavice” su dostigle razliku i pogodile u poslednjem napadu za pobedu.