Branko Tamše sa Zagrebom ređa pobede! U Zagrebu pao danski Skjern!

0
203

Pred oko 5,000 navijača u Areni Zagrepčani su u nedelju u 11. kolu rukometne Lige šampiona svladali danski Skjern rezultatom 32:29. PPD Zagreb je do pobede predvodio nezaustavljivi Ivan Sršen sa devet pogodaka dok je David Mandić dodao šest. Nakon rezultatski poprilično izjednačenog prvog dela Zagrepčani su sredinom drugog pobegli na, za goste nedostižnih, pet pogodaka razlike. Sledeću utakmicu ‘Lavovi’ za nedelju dana igraju u Parizu protiv Paris Saint Germaina dok za dve nedelje na istom mestu će ugostiti nemački Flensburg.

Od samog početka bilo je jasno kako su ulozi veliki za obe ekipe u ovom susretu. Zagrepčani su bolje otvorili utakmicu međutim zbog previše tehničkih grešaka u napadu nisu uspevali da pobegnu na osetniju prednost. Odbrana je na početku s Vekićem i Burićem bila solidna a Mandić i Horvat neuhvatljivi u polukontri. Ipak, sredinom prvog dela Bjarte Myrhol unosi nered u odbranu ‘Lavova’ koja jednostavno nije pronalazila rešenja kako za sjajnog norveškog pivota tako niti za Mogensena i Tangena koji su širokim dodavanjima lomili odbranu. Napad je takođeloše funkcionisao u tom periodu ali izlaskom Jotića, odnosno ulaskom Mrakovčića, Zagrepčani uspevaju da uspostave pravi ritam i na poluvreme odlaze sa 15:14. Ivan Sršen četiri za Zagreb, Bjarte Myrhol četiri za Skjern.

‘Lavovi’ su bolje otvorili drugi deo i odmah pobegli na +3. Ivan Sršen je nakon pogotka i promašaja Zlatka Horvata sa sedam metara ušao u seriju pogodivši četiri puta za redom, Ristanović je na golu zamenio Kastelica i odmah otvorio velikom odbranom te je nakon samo deset minuta u nastavku na semaforu pisalo 22:19. Odbrana je nastavila u visokom ritmu te su Danci probali sa sedam igrača u fazi napada ali ni to nije išlo pa su Mandić i Vekić u nekoliko navrata pogađali na prazan gol te Zagreb odlazi na +5 (27:22). Kada je Zlatko Horvat nepunih sedam minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka pogodio za +7 (30:23) bilo je jasno da je sve gotovo. Svoju verojatno najbolju partiju u dresu PPD Zagreba odigrao je Ivan Sršen završivši utakmicu sa čak devet pogodaka. David Mandić pogodio je šest puta dok je za Skjern Bjarte Myrhol ubacio osam, Thomas Mogensen šest pogodaka.

U sledećem kolu, Zagrepčani idućeg vikenda gostuju kod Paris Saint Germaina. Zagreb je trenutno četvrti na tabeli grupe B sa 10 bodova. Nantes ima 9 a Flensburg 12.

PPD ZAGREB – SKJERN HANDBOLD 32:29 (15:14)

PPD ZAGREB: Ristanović 3 odbrane, Kastelic 8 odbrana; Vistorop, Mrakovčić 1, Kontrec 1, Burić 3, Sršen 9(5), Horvat 3(1), Potočnik 3, Jotić 3, Ravnić, Mandić 6, Hrstić, Potić, Bičanić 2, Vekić 1.

Trener Branko Tamše.

SKJERN HANDBOLD: Nielsen 5 odbrana, Gustavsson; Mogensen 6, Jakobsen, Eggert Magnusen 3(1), Mikkelsen, Konradsson 4, Stenbäcken 1, Grebenc, Myrhol 8, Christensen, Rasmussen, Sondegaard 2, Augustinussen, Tangen 4.

Trener Ole Norgaard.

IZJAVE NAKON UTAKMICE:

Branko Tamše, trener PPD Zagreba:

• U prvom poluvremenu smo bili u grču. Vidjelo se da imamo dosta rezerve ali i uz takvu izvedbu imali smo +1. U drugom dijelu smo bili brži, pogodili nekoliko puta i na prazan gol i sedam minuta prije kraja susreta imali čak sedam pogodaka prednosti. Nisam zadovoljan s činjenicom da smo na kraju dozvolili Skjernu da dođu do samo -3 i to je nešto na čemu treba raditi. Mislim da su gledatelji mogli uživati u atraktivnom rukometu i naravno hvala svima koji su došli podržati Zagreb danas.

Ole Norgaard, trener Skjerna:

• Zagreb je danas bio bolji od nas. U prvom poluvremenu smo po mom mišljenju bili bolji ali nažalost po nas nije se to videlo na rezultatu dok su oni bili mnogo bolji u drugom delu i na kraju zasluženo pobedili.

Ivan Sršen, igrač PPD Zagreba:

• Obrana nije bila dobra u prvom dijelu i to je razlog zašto su uspijevali ostati blizu. U drugom dijelu smo bili bolji, brži, čvršći i na kraju zasluženo pobjedili.

Bjarke Christensen, igrač Skjerna:

• Teška utakmica. Zagreb ima jako dobru ekipu i treba biti puno bolji nego što smo mi bili da bi se slavilo protiv njih, pogotovo u Zagrebu. Prvo poluvreme nije bilo loše ali u drugom jednostavno nismo bili na pravom nivou.