Borac nadigrao ljubuški Izviđač!

Rukometaši Izviđača nisu uspeli u prvoj finalnoj utakmici završnice prvenstva BiH u rukometu da dođu do pobede protiv Borca u Banja Luci, Borac je pobedio 25:23 i poveo 1:0 u finalnim susretima.

Moramo napomenuti da je pre ove finalne utakmice vršen “orkestriran” medijski napad na klub iz Ljubuškog gde ga UO RK Borca unapred optužuje, citiramo: „sumnjaju u potencijalne neregularnosti organizacije revanš meča (ili mečeva) finala doigravanja, koji će biti odigran u Ljubuškom“, zvanična facebook stranica RK Borca m:tel. Išlo se i toliko nisko da se okrivi RK Izviđač što se ovaj meč ne igra u “hramu rukometa” dvorani „Borik“, kao da je Izviđač taj koji određuje u kojoj dvorani će igrati RK Borac.

Međutim, Izviđač i ovaj put kao i u slučaju poraza u finalu KUP-a, čestitao RK Borac na zasluženoj pobedi i nije i neće tražiti opravdanje za poraze, mada je u dva navrata oštećen. U „čistim„ kontrama, napad mu je zaustavljan, zbog zvižduka neodgovornih gledalaca s tribine. Pitamo se, kakav bi bio rezultat bio na kraju da su tada postgnuti golovi? Kako bi se to protumačilo da se to desilo u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom?

No, vratimo se utakmici. Utakmica je protekla u pravoj sportskoj igri, koja je obilovala neizvesnosti do samoga kraja. Domagoj Alilović prvi pogađa za vođstvo Izviđača, ali Borac uzvraća i u 14. minutu stiže do prednosti od dva pogotka (4:2).

Odlično je odgovorio Izviđač, zaredom su pogađali Domagoj Alilović, dva puta, Duje Maretić i Josip Čutura za prednost 4:6 (18. minut). Nakon toga, ponovno sve do 25. minuta Izviđač kontroliše igru i dva puta ima tri gola viška (7:10, 24.minut i 8:11, 25. minut). Prednost je mogla biti i veća da golman Bojan Ljubišić, do tada, nije odbranio tri sedmerca rukometašima Izviđača. I kako to obično biva, ako ne iskoristiš svoje prilike onda sledi kazna, Borac je za sledeća dva minuta serijom 3:0 došao do izjednačenja. Ipak, do kraja poluvremena Izviđač preko Milana Vukšića dolazi do prednosti (11:12) s kojom se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu prvi pogodak postiže Borac, ali pogađaju Ivanović i Čutura za dva gola prednosti (12:14). Nešto lošiji period igre „Skauta“ usledio je u periodu od 33. do 45. minuta, kada su domaći igrači serijom 6:1 došli, prvi put na utakmici, do tri pogotka prednosti (18:15). „Skauti“ se nisu predavali, sledećih desetak minuta su zaigrali efikasnije i uspeli su da uhvate rezultatski priključak (21:20, 55. minut).  Ponovo Borac golovima Unčanina i Mijatovića „beži“ na tri gola prednosti, ali uzvraćaju Alilović i Vukšić (23:22, 59. minut). Dakić postiže 24. pogodak za domaćine, ali u istom minutu pogađa i Delić (24:23, 59. minut). U poslednjem minutu urakmice ulazi se s prednošću domaćina i njihovim napadom. Devet sekundi pre kraja Izviđač je uspeo da se odbrani, loptu osvaja Delić, ali biva fauliran za isključenje. Po novim pravilima to bi trebalo biti i isključenje i sedmerac, ali dosuđeno je samo isključenje i lopta za „Skaute“. „Skauti“ umesto golmana uvode sedmog igrača, ali u nastavku napada greše, što koriste domaći i svoj 25. pogodak, s znakom sirene za kraj utakmice, postižu u prazan gol.

Domaći su ovom pobedom došli do prednosti i potrebna im je još jedna pobeda da bi osvojili titulu prvaka.

Najefikasniji u redovima Izviđača sa po pet pogotka bili su Domagoj Alilović i Milan Vukšić, Vedran Delić je postigao četiri, a Nikola Đono tri pogotka. Golman Josip Kvesić ponovno je bio odličan s 12 odbrana i dva odbranjena sedmerca.

Rukometaše Borca do pobede predvodili su Dejan Unčanin sa sedam, Srđan Mijatović sa šest i Goran Daničić s pet pogodaka. Bojan Ljubišić je „skinuo“ 12 lopti i tri sedmerca.